.
Opublikowano: 2009-12-30

Profesjonalna plantacja marihuany


Kolejnych kilka kilogramów narkotyku nie trafi na „rynek”. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową krakowskiej komendy miejskiej zlikwidowali profesjonalnie prowadzoną plantację marihuany i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o uprawę narkotyku.  

Zabezpieczono kilogram zebranego suszu – przygotowanego już do przetworzenia i rozporcjowania oraz około 30 dojrzałych krzewów (gotowych do ścięcia i wysuszenia). Z krzewów tych można by przygotować około 5 kg suszu narkotyku.

Uprawa prowadzona była na strychu domu, w którym zamieszkiwał jeden z zatrzymanych mężczyzn. Doniczki z roślinami ułożone zostały na podłodze – zadbano o profesjonalne warunki naświetlenia, wentylacji i wilgotności. Obydwaj mężczyźni zajmujący się uprawą to 20 letni mieszkańcy podkrakowskiej miejscowości. Byli już znani Policji – jeden z nich był uprzednio karany m.in. za przestępstwa przeciw życiu oraz przeciw mieniu, ale także za posiadanie narkotyków.

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej w naszym województwie – w ramach współpracy ze strażą graniczną i policją czeską – monitorują ruch związany ze zmianami ustawowymi dotyczącymi posiadania narkotyków w Czechach. Wspólne patrole, wymiana informacji, kontrole pod kątem ujawnienia osób posiadających narkotyki to tylko niektóre działania jakie będą podejmowane w tym celu od nowego roku.