. carrefour


Opublikowano: 2014-10-02

Profesor dr hab. Franciszek Ziejka z wykładem w Wieliczce


8 października prof. dr hab. Franciszek Ziejka wygłosi wykład pt. „Żeromski-spowiednik duszy narodu polskiego” w ramach projektu edukacyjnego „Ucz się u mistrzów”. Na wykład zapraszamy uczniów wielickich szkół średnich, a także tych mieszkańców gminy Wieliczka, którzy fascynują się literaturą oraz językiem polskim.

 
Projekt „Ucz się u mistrzów”, czyli wielicki uniwersytet młodzieży, jest wynikiem porozumienia Miasta i Gminy Wieliczka, Wydziału Polonistyki UJ, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce oraz CER Solne Miasto. Jego celem jest rozwój zainteresowań humanistycznych wielickiej młodzieży, poszerzenie jej horyzontów oraz wzbogacenie wiedzy o kulturze i języku polskim.

Wyjątkowo na wykład prof. dr hab. Franciszka Ziejki, wybitnego uczonego Uniwersytetu Jagiellońskiego, zapraszamy także pozostałych mieszkańców gminy Wieliczka. Spotkanie odbędzie się 8 października, w sali B w CER Solne Miasto, o godz. 13:30. Osoby zaineresowane uczestnictwem w wykładzie proszone są o zapisy w Dziale Literatury Pięknej wielickiej biblioteki (liczba miejsc ograniczona).

Zapraszamy!
[AL]

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych