.
wse

wse


Opublikowano: 2014-10-02

Profesor dr hab. Franciszek Ziejka z wykładem w Wieliczce


8 października prof. dr hab. Franciszek Ziejka wygłosi wykład pt. „Żeromski-spowiednik duszy narodu polskiego” w ramach projektu edukacyjnego „Ucz się u mistrzów”. Na wykład zapraszamy uczniów wielickich szkół średnich, a także tych mieszkańców gminy Wieliczka, którzy fascynują się literaturą oraz językiem polskim.

 
Projekt „Ucz się u mistrzów”, czyli wielicki uniwersytet młodzieży, jest wynikiem porozumienia Miasta i Gminy Wieliczka, Wydziału Polonistyki UJ, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce oraz CER Solne Miasto. Jego celem jest rozwój zainteresowań humanistycznych wielickiej młodzieży, poszerzenie jej horyzontów oraz wzbogacenie wiedzy o kulturze i języku polskim.

Wyjątkowo na wykład prof. dr hab. Franciszka Ziejki, wybitnego uczonego Uniwersytetu Jagiellońskiego, zapraszamy także pozostałych mieszkańców gminy Wieliczka. Spotkanie odbędzie się 8 października, w sali B w CER Solne Miasto, o godz. 13:30. Osoby zaineresowane uczestnictwem w wykładzie proszone są o zapisy w Dziale Literatury Pięknej wielickiej biblioteki (liczba miejsc ograniczona).

Zapraszamy!
[AL]

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce