.
Opublikowano: 2011-04-01

Projekt edukacyjny Wiedza na wagę soli będzie kontynuowany


Projekt edukacyjny Wiedza na wage soli okazał się doskonalą metodą nauczania dzieci i młodzieży. Kopalnia Soli w Wieliczce w związku z bardzo dużym zainteresowaniem postanowiła kontynuować interdyscyplinarne lekcje…

W najbliższą sobotę 5 kwietnia odbędzie się w wielickiej Kopalni Soli w Komorze Drozdowice o godzinie 10:00 konferencja na której zostaną przedstawione efekty projektu edukacyjnego zrealizowanego w Kopalni Soli dla 100 szkół województwa małopolskiego. W konferencji weźmie udział prof. dr hab. Aleksander Surdej, a panel dyskusyjny poprowadzi Jerzy Fedorowicz. Konferencja ta organizowana jest dla dyrektorów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli, a także dyrektorów instytucji kultury. Spotkanie to, które potrwa do godziny 13:00 będzie dotyczyło współpracy szkół z instytucjami kultury. W panelu dyskusyjnym wystąpią m.in. Jakub Czerwiński - Członek Zarządu Trasy Turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce, Rafał Kunaszyk - Prezes Eurokreator s.c. oraz Agata Wila - Prezes Fundacji Paideia.

W minionym roku interdyscyplinarne lekcje były prowadzone prawie dwa miesiące w Kopalni Soli w Wieliczce. Wybrana metodologia pracy w miejscu, gdzie można wszystkie zjawiska równocześnie obserwować okazała się bardzo ciekawą formą przekazywania wiedzy, zarówno dla dzieci młodszych jak i tych, którzy już planują dalszą ścieżkę kształcenia. Program obejmuje swoim zakresem zarówno zagadnienia humanistyczne, z pogranicza historii i wiedzy o kulturze polskiej, jak i zagadnienia ścisłe związane z fizyką kryształów, dynamiką, geologią, chemią. „W salinarnym newsroomie”, „Słony Smak biznesu” czy też „Polska solą stoi” to tylko niektóre tematy inspirujących zajęć dla dzieci i młodzieży. Lekcja prowadzona w „komnacie z kryształków soli” jest poprzedzona wycieczką po Kopalni z przewodnikiem. Zajęcia prowadzone są w bardzo atrakcyjnej formie aktywizującej uczniów, inspirującej do twórczej pracy, dzięki którym uczeń sam dostrzegał procesy i relacje między dyscyplinami naukowymi.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów