.
Opublikowano: 2011-04-01

Projekt edukacyjny Wiedza na wagę soli będzie kontynuowany


Projekt edukacyjny Wiedza na wage soli okazał się doskonalą metodą nauczania dzieci i młodzieży. Kopalnia Soli w Wieliczce w związku z bardzo dużym zainteresowaniem postanowiła kontynuować interdyscyplinarne lekcje…

W najbliższą sobotę 5 kwietnia odbędzie się w wielickiej Kopalni Soli w Komorze Drozdowice o godzinie 10:00 konferencja na której zostaną przedstawione efekty projektu edukacyjnego zrealizowanego w Kopalni Soli dla 100 szkół województwa małopolskiego. W konferencji weźmie udział prof. dr hab. Aleksander Surdej, a panel dyskusyjny poprowadzi Jerzy Fedorowicz. Konferencja ta organizowana jest dla dyrektorów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli, a także dyrektorów instytucji kultury. Spotkanie to, które potrwa do godziny 13:00 będzie dotyczyło współpracy szkół z instytucjami kultury. W panelu dyskusyjnym wystąpią m.in. Jakub Czerwiński - Członek Zarządu Trasy Turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce, Rafał Kunaszyk - Prezes Eurokreator s.c. oraz Agata Wila - Prezes Fundacji Paideia.

W minionym roku interdyscyplinarne lekcje były prowadzone prawie dwa miesiące w Kopalni Soli w Wieliczce. Wybrana metodologia pracy w miejscu, gdzie można wszystkie zjawiska równocześnie obserwować okazała się bardzo ciekawą formą przekazywania wiedzy, zarówno dla dzieci młodszych jak i tych, którzy już planują dalszą ścieżkę kształcenia. Program obejmuje swoim zakresem zarówno zagadnienia humanistyczne, z pogranicza historii i wiedzy o kulturze polskiej, jak i zagadnienia ścisłe związane z fizyką kryształów, dynamiką, geologią, chemią. „W salinarnym newsroomie”, „Słony Smak biznesu” czy też „Polska solą stoi” to tylko niektóre tematy inspirujących zajęć dla dzieci i młodzieży. Lekcja prowadzona w „komnacie z kryształków soli” jest poprzedzona wycieczką po Kopalni z przewodnikiem. Zajęcia prowadzone są w bardzo atrakcyjnej formie aktywizującej uczniów, inspirującej do twórczej pracy, dzięki którym uczeń sam dostrzegał procesy i relacje między dyscyplinami naukowymi.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych