.
Opublikowano: 2010-01-01

Przetarg na połączenie Niepołomice – Kraków


Na nowe połączenie Niepołomic z Krakowem było kilka pomysłów. Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunikacji i Transportu zaproponował władzom miasta Niepołomice dwie możliwości. Pierwszą z nich była opcja przedłużenia trasy autobusu numer 243, który jechał do Węgrzc Wielkich mając swój przystanek początkowy w Płaszowie.  

Druga natomiast zaproponowana opcja to przedłużenie trasy linii autobusu 304 do Niepołomic. Oba te pomysły nie wejdą jednak w życie. Na przedłużenie trasy dobrze znanego wszystkim mieszkańcom Wieliczki autobusu trzysta cztery, nie zgodziły się władze „Solnego Miasta”. Natomiast linia 243, jak mówi Roman Ptak – burmistrz Niepołomic, nie spełnia oczekiwań mieszkańców zarówno samych Niepołomic jak i okolicznych wiosek, ponieważ autobus ten kursuje jedynie co godzinę. W życie nie wejdzie również inny pomysł jakim było przedłużenie linii autobusu 204 do Niepołomic, którego trasa biegnie obecnie z Wieliczki do Borku Fałęckiego. Na to nie zgodził się bowiem krakowski ZIKiT, ponieważ 204 jest to jeden z niewielu autobusów który jeździ do Borku Fałęckiego, a co za tym idzie jest on zawsze pełen pasażerów.

W wyniku powyższych przeciwności losu władze Niepołomic zamierzają w lutym ogłosić przetarg. W ten oto, sposób na drodze przetargu ma zostać wyłoniony jeden przewoźnik, który zajmie się kompleksową obsługą zarówno autobusów jak i busów poruszających się między Niepołomicami, niepołomickimi wioskami, a Krakowem.

Na tę chwilę, przetargiem wstępnie są zainteresowane takie firmy jak PKS czy „Mat-bus” jednak burmistrz Niepołomic Roman Ptak liczy, że do przetargu przystąpi dużo więcej firm chętnych podjęcia się kompleksowej obsługi połączeń między Niepołomicami a Krakowem. Jak zapewniają władze Niepołomic koszt przejazdu ma być dużo tańszy niż jest teraz.
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce