.
Opublikowano: 2018-11-20

Rada Powiatu wybrała nowego Starostę WielickiegoDziś o godzinie 16:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Wieliczce rozpoczęła się I sesja nowo wybranej Rady Powiatu Wielickiego, która będzie urzędować w latach 2018-2023.


Przewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego został Tomasz Tomala, wiceprzewodniczącymi Jadwiga Skoczek oraz Zdzisław Prochowicz. Starostą Wielickim został wybrany Adam Kociołek, a wicestarostą będzie Henryk Gawor. W Zarządzie Powiatu zasiądą Tomasz Broniowski, Aleksandra Ślusarek oraz Kyrc Stanisław.   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią