bmw
.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2016-03-29

Rajdowcy pomogą Poli


W dniach 1-3 kwietnia 2016 r. w Wieliczce podczas X Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz I Rundy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski będzie prowadzona akcja charytatywna dla 2 – letniej mieszkanki Wieliczki – Poli Zabierzowskiej.

 
2 stycznia 2016 roku wykryto u dziewczynki raka prawego oka - siatkówczaka złośliwego. Polą zajęli się najlepsi krakowscy specjaliści: okuliści z Oddziału Klinicznego Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie i onkolodzy z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Pola jest w trakcie trzeciego cyklu chemioterapii. Mimo, że guz się nieco zmniejszył, lekarze nie dają nadziei na utrzymanie oka, podjęli decyzję o jego usunięciu. Szanse na leczenie oczka Poli dał najlepszy na świecie specjalista od siatkówczaka – dr David Abramson z Nowego Jorku. Dał szanse, ale ta szansa kosztuje 1,5 miliona złotych. Rodziny Poli nie stać na taki wydatek. Dlatego najbliżsi Poli proszą o pomoc.

Każdy, kto chce pomóc ratować oko Poli może dokonać wpłaty do puszek, z którymi będą chodzić wolontariusze:

- podczas II Gali Sportu Wielickiego, w piątek, 1 kwietnia, od godz. 18:00, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto
- podczas X Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza, w dniach 2 i 3 kwietnia

Organizatorzy Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza przeznaczyli na rzecz operacji Poli wyjątkową cegiełkę – „Kroniki Wielickiego Memoriału 2007 - 2016”. Będzie można ją nabyć
(w cenie 50 zł lub większej w zależności od wielkości serca i zasobności portfela) u wolontariuszy.

Wsparcie można przekazać również:

wpłacając datki bezpośrednie na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “435 pomoc w leczeniu Poli Zabierzowskiej”

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU