.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2016-03-29

Rajdowcy pomogą Poli


W dniach 1-3 kwietnia 2016 r. w Wieliczce podczas X Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz I Rundy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski będzie prowadzona akcja charytatywna dla 2 – letniej mieszkanki Wieliczki – Poli Zabierzowskiej.

 
2 stycznia 2016 roku wykryto u dziewczynki raka prawego oka - siatkówczaka złośliwego. Polą zajęli się najlepsi krakowscy specjaliści: okuliści z Oddziału Klinicznego Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie i onkolodzy z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Pola jest w trakcie trzeciego cyklu chemioterapii. Mimo, że guz się nieco zmniejszył, lekarze nie dają nadziei na utrzymanie oka, podjęli decyzję o jego usunięciu. Szanse na leczenie oczka Poli dał najlepszy na świecie specjalista od siatkówczaka – dr David Abramson z Nowego Jorku. Dał szanse, ale ta szansa kosztuje 1,5 miliona złotych. Rodziny Poli nie stać na taki wydatek. Dlatego najbliżsi Poli proszą o pomoc.

Każdy, kto chce pomóc ratować oko Poli może dokonać wpłaty do puszek, z którymi będą chodzić wolontariusze:

- podczas II Gali Sportu Wielickiego, w piątek, 1 kwietnia, od godz. 18:00, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto
- podczas X Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza, w dniach 2 i 3 kwietnia

Organizatorzy Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza przeznaczyli na rzecz operacji Poli wyjątkową cegiełkę – „Kroniki Wielickiego Memoriału 2007 - 2016”. Będzie można ją nabyć
(w cenie 50 zł lub większej w zależności od wielkości serca i zasobności portfela) u wolontariuszy.

Wsparcie można przekazać również:

wpłacając datki bezpośrednie na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “435 pomoc w leczeniu Poli Zabierzowskiej”

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020