.
Opublikowano: 2014-05-19

Ratownicy KPR z Gdowa i Wieliczki na podium!


Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął trzecie miejsce na VI Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, które zakończyły się w sobotę (17 maja) w Chełmie.

Ratownicy KPR z Gdowa i Wieliczki

Nasza załoga w składzie: Andrzej Burnagiel, Jacek Drewnicki oraz Wojciech Hajduk uplasowała się za zespołami z Siedlec (I miejsce) oraz Warszawy (II miejsce). Trzecie miejsce (ex aequo) zajęły również drużyny z Lublina oraz powiatu warszawskiego-zachodniego. Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego otrzymał również nagrodę za najlepsze wykonanie jednego z zadań (bójka kibiców). W sumie w zawodach udział brało 18 załóg z całej Polski oraz jedna z Ukrainy.


.......  Zawodnicy musieli wykazać swoje umiejętności w wielu trudnych zadaniach, w tym w konkurencjach nocnych, a także w zdarzeniu masowym – symulacji wybuchu w szpitalnej kotłowni. Zadania przygotowane zostały m.in. w podziemnych tunelach czy na wieży kościelnej. Zespoły sprawdzały swoje umiejętności ratując uczestników bójki kibiców oraz potrąconych rowerzystów.  

Mały Mundial - turniej mini piłki nożnej dla przedszkolaków