.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-10-07

Relacja z VII Nocnego Rodzinnego Marszobiegu na OrientacjęPrawdziwym sportowcom pogoda niestraszna – tak powinno brzmieć motto finału VII Nocnego Rodzinnego Marszobiegu na Orientację pod patronatem Burmistrza Wieliczki, który odbył się w minioną sobotę na terenie naszego miasta.


Do tegorocznych zawodów zgłosiło się blisko 40 drużyn, które wystartowały z Rynku Górnego w Wieliczce w poszukiwaniu punktów kontrolnych zlokalizowanych w różnych zakątkach Wieliczki oraz w Centrum „Solne Miasto”. Jak co roku na każdym punkcie czekały pytania i zagadki, a na mecie - ciepły poczęstunek oraz animacje dla dzieci. Dodatkową atrakcją był krótki pokaz uczestników zajęć Shuffle Dance prowadzonych w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

W tegorocznej edycji I miejsce zajęła drużyna Biegające Jaszczurki II miejsce drużyna Winniczki, a II miejsce przypadło drużynie Malaga.

Wręczone zostały również nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz dla zwycięzców internetowego głosowania na najlepszą nazwę drużyny, który wygrała drużyna Mario Bros. Nagrody i puchary dla zwycięzców oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników wręczył gospodarz imprezy – Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z Zastępcą Burmistrza ds. Inwestycji Piotrem Krupą, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdaleną Kot oraz Prezesem Oddziału PTTK w Wieliczce Jackiem Kasprzyckim.

Serdeczne podziękowania dla firmy Leroy Merlin, która zadbała o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, fundując odblaskowe zawieszki i opaski, a także bony upominkowe dla zwycięskich drużyn.

Link do fotorelacji na Facebook'u

CKiT Wieliczka
Fot. CKiTWieliczka


Relacja z VII Nocnego Rodzinnego Marszobiegu na Orientację - zobacz zdjęcia   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika