.
Opublikowano: 2019-07-04

Remont "Kaplicy Niedzielskich" w ŚledziejowicachKaplica Niedzielskich w Śledziejowicach pięknieje w oczach. Remont prowadzony jest w ramach projektu "Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez renowację zabytków sakralnych na obszarze wiejskim Gminy Wieliczka".


Kaplica Niedzielskich ufundowana została w XIX/XX przez EMMĘ NIEDZIELSKĄ // z KOMARÓW //. Kaplica jednoprzestrzenna, murowana, ustawiona frontem do drogi. Wzniesiona na rzucie prostokąta i zadaszona dachem, siodłowym, dwuspadowym, krytym dachówką.

Zakres prac konserwatorskich obejmuje:
- odwodnienie przez wykonanie drenażu opaskowego wraz odprowadzeniem wody z orynnowania,
- izolacja pionowa i pozioma fundamentów kaplicy,
- wymiana posadzki,
- usunięcie zasolonych i zdegradowanych tynków i ich wymiana na tynki specjalne – soloodporne, oczyszczenie, reperacja pozostałych tynków,
- malowanie ścian zewnętrznych, wewnętrznych i sklepienia w kolorze ustalonym na podstawie badań odkrywkowych,
- naprawa i malowanie stolarki,
- remont ogrodzenia kaplicy.

UMiG Wieliczka   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią