. carrefour


Opublikowano: 2019-04-15

Rok utrudnień na drodze z Wieliczki do NiepołomicMiesiąc temu informowaliśmy, że w związku z realizacją zadania pn. „Budowa węzła drogowego pn. Niepołomice w ciągu autostrady A4” czekają nas spore utrudnienia na około 400 metrowym odcinku drogi pomiędzy Wieliczką, a Niepołomicami.


W połowie marca nie było jeszcze wiadomo czy 400 metrowy odcinek drogi wojewódzkiej 964 w miejscowości Podłęże zostanie całkowicie zamknięty na okres 4 miesięcy czy ruch będzie się tam odbywał wahadłowo, co będzie skutkowało utrudnieniami przez ponad rok.

Dziś do niepołomickiego Urzędu Miasta dotarła decyzja Urzędu Marszałkowskiego, że nie ma zgody na całkowite zamknięcie tej trasy. Co to oznacza dla kierowców i pasażerów MPK? 12-13 miesięcy ogromnych utrudnień podczas których według prognoz mogą się tworzyć kilkukilometrowe korki. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już wkrótce ponieważ ruch wahadłowy pojawi się na tej trasie najprawdopodobniej już za miesiąc – w połowie maja. Miejmy nadzieję, że prace przy budowie dwóch rond łączących zjazd z autostrady z drogą wojewódzką przebiegną zgodnie z harmonogramem i nie wydłuży się czas utrudnień na jednej z najruchliwszych dróg w naszym regionie.

Z treścią decyzji Urzędu Marszałkowskiego wraz z jej uzasadnieniem można zapoznać się klikając tutaj   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych