. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-04-15

Rok utrudnień na drodze z Wieliczki do NiepołomicMiesiąc temu informowaliśmy, że w związku z realizacją zadania pn. „Budowa węzła drogowego pn. Niepołomice w ciągu autostrady A4” czekają nas spore utrudnienia na około 400 metrowym odcinku drogi pomiędzy Wieliczką, a Niepołomicami.


W połowie marca nie było jeszcze wiadomo czy 400 metrowy odcinek drogi wojewódzkiej 964 w miejscowości Podłęże zostanie całkowicie zamknięty na okres 4 miesięcy czy ruch będzie się tam odbywał wahadłowo, co będzie skutkowało utrudnieniami przez ponad rok.

Dziś do niepołomickiego Urzędu Miasta dotarła decyzja Urzędu Marszałkowskiego, że nie ma zgody na całkowite zamknięcie tej trasy. Co to oznacza dla kierowców i pasażerów MPK? 12-13 miesięcy ogromnych utrudnień podczas których według prognoz mogą się tworzyć kilkukilometrowe korki. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już wkrótce ponieważ ruch wahadłowy pojawi się na tej trasie najprawdopodobniej już za miesiąc – w połowie maja. Miejmy nadzieję, że prace przy budowie dwóch rond łączących zjazd z autostrady z drogą wojewódzką przebiegną zgodnie z harmonogramem i nie wydłuży się czas utrudnień na jednej z najruchliwszych dróg w naszym regionie.

Z treścią decyzji Urzędu Marszałkowskiego wraz z jej uzasadnieniem można zapoznać się klikając tutaj   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego