.
Opublikowano: 2019-07-03

Rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 4 w WieliczceDobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Krzyszkowicach. Wykonano już zadaszenie i elewację, wstawiono okna i drzwi, Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, tak aby z nowym rokiem dzieci mogły uczyć się w komfortowych warunkach.


Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce powstała w roku 1899 jako szkoła jednoklasowa. Już pięć lat później posiadała 117 uczniów. Ciągle wzrastająca liczba mieszkańców tej części Wieliczki doprowadziła do budowy nowego obiektu w roku 1981. Ostatni gruntowny remont, przebudowa i rozbudowa zakończyła się w roku 2016r. Rozrost inwestycji mieszkaniowych w tym regionie, w ciągu ostatnich lat spowodował podjęcie decyzji o dobudowie dodatkowych 1,5 tys m2 powierzchni edukacyjnych.

Inwestycja polega na budowie - od strony zachodniej istniejącego obiektu – trzykondygnacyjnego, częściowo podpiwniczonego budynku o powierzchni użytkowej 1522,8 m2.

W obiekcie powstanie 15 sal: 11 sal dydaktycznych, świetlica, 2 pokoje do nauki indywidualnej, pracownia tematyczna oraz zaplecze socjalno-sanitarne, a w poziomie piwnic mieścić się będzie 11 boksów szatniowych.
Budynek będzie przystosowany dla około 325 osób:
- przedszkole – 75 dzieci
- szkoła – 250 uczniów.

Budynek został zaprojektowany z elementów bezpiecznych dla użytkowników (m.in. materiały wykończeniowe posadzek nie powodujące niebezpieczeństwa poślizgu oraz wykończenia balustrad uniemożliwiające ślizganie się na nich).
Rozbudowywany budynek będzie w całości dostosowany dla osób z dysfunkcjami ruchu.

Wartość inwestycji wynosi 5 846 033 zł.

UMiG Wieliczka

 
Rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce - zobacz zdjęcia   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią