.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-07-03

Rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 4 w WieliczceDobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Krzyszkowicach. Wykonano już zadaszenie i elewację, wstawiono okna i drzwi, Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, tak aby z nowym rokiem dzieci mogły uczyć się w komfortowych warunkach.


Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce powstała w roku 1899 jako szkoła jednoklasowa. Już pięć lat później posiadała 117 uczniów. Ciągle wzrastająca liczba mieszkańców tej części Wieliczki doprowadziła do budowy nowego obiektu w roku 1981. Ostatni gruntowny remont, przebudowa i rozbudowa zakończyła się w roku 2016r. Rozrost inwestycji mieszkaniowych w tym regionie, w ciągu ostatnich lat spowodował podjęcie decyzji o dobudowie dodatkowych 1,5 tys m2 powierzchni edukacyjnych.

Inwestycja polega na budowie - od strony zachodniej istniejącego obiektu – trzykondygnacyjnego, częściowo podpiwniczonego budynku o powierzchni użytkowej 1522,8 m2.

W obiekcie powstanie 15 sal: 11 sal dydaktycznych, świetlica, 2 pokoje do nauki indywidualnej, pracownia tematyczna oraz zaplecze socjalno-sanitarne, a w poziomie piwnic mieścić się będzie 11 boksów szatniowych.
Budynek będzie przystosowany dla około 325 osób:
- przedszkole – 75 dzieci
- szkoła – 250 uczniów.

Budynek został zaprojektowany z elementów bezpiecznych dla użytkowników (m.in. materiały wykończeniowe posadzek nie powodujące niebezpieczeństwa poślizgu oraz wykończenia balustrad uniemożliwiające ślizganie się na nich).
Rozbudowywany budynek będzie w całości dostosowany dla osób z dysfunkcjami ruchu.

Wartość inwestycji wynosi 5 846 033 zł.

UMiG Wieliczka

 
Rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce - zobacz zdjęcia   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika