.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2019-05-21

Rozmawiamy z prezesem WTS Solna Wieliczka Mariuszem Tyrańskim o minionym sezonie, zmianach w drużynie i planach na przyszłośćWszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w drużynie WTS Solna Wieliczka będzie sporo zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o zawodniczki. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z prezesem Solnej Mariuszem Tyrańskim.


Od zakończenia sezonu 2018/2019 minął już ponad miesiąc. 7 miejsce w ostatecznej tabeli I ligi wskazuje, że był to najgorszy rok w historii klubu. Zgodzi się Pan z tą opinią?

Jeśli miałbym odpowiedzieć jednym słowem, to niestety tak, ponieważ trzy poprzednie sezony kończyliśmy mniejszymi lub większymi sukcesami. Jednak trzeba na to spojrzeć nieco szerzej. Budżet pierwszej drużyny został przed poprzednim sezonem mocno obniżony, doświadczone zawodniczki zostały zastąpione przez młodsze koleżanki. Trzon zespołu stanowiły jednak dziewczyny, które są znane naszym Kibicom już od wielu lat. Wydawało się, że półfinał jest spokojnie w naszym zasięgu. Pierwsze tygodnie rozgrywek jeszcze bardziej rozbudziły nasze apetyty. Dziesięć zwycięstw z rzędu, lider tabeli, a do tego słabsza postawa zespołów, które miały w tej lidze rozdawać karty, jak UNI Opole czy Wisła Warszawa sprawiły, że w głowie każdego pojawiała się myśl, iż będzie można zrobić coś dużego. Niestety, w pierwszej rundzie play-off trafiamy na świetnie dysponowaną drużynę ze stolicy, co w połączeniu ze słabszą postawą kilku naszych zawodniczek oraz problemów zdrowotnych Patrycji Ząbek sprawiło, że w tej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość rywalek. Turniej o miejsca 5-8 nie miał już dla nas większego znaczenia, a był jedynie trudnym doświadczeniem mentalnym dla całego zespołu, który mocno przeżył odpadnięcie w ćwierćfinale.

Wspomniał Pan, że trzeba na ten sezon spojrzeć nieco szerzej. Co, poza wspomnianym obniżonym budżetem, może rzucić inne światło na ten rok?

Jest kilka takich rzeczy, z których możemy być dumni. Przed sezonem nikt z „ekspertów” nie stawiał na naszą drużynę. Jednak mimo to, nasz zespół zanotował kapitalną passę 10 zwycięstw z rzędu, która nigdy wcześniej w I lidze nam się nie przytrafiła. Atmosfera, jaka wtedy panowała na trybunach, w drużynie, była wspaniałym przeżyciem. Zajęliśmy historyczne dla nas drugie miejsce po sezonie zasadniczym, co również nigdy wcześniej nam się nie udało. Dotarliśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie po kapitalnym boju z Developresem Rzeszów ulegliśmy 1:3, choć do tie-breaka zabrakło bardzo niewiele. Tak naprawdę to wszystko najlepiej obrazuje pracę, którą wykonała w tym roku drużyna. Dużą satysfakcję dała nam opinia władz klubu z Rzeszowa, że atmosfera panująca w naszej hali była kapitalna. Kolejnym pozytywem są sukcesy naszych grup młodzieżowych. Młodziczki awansowały do finałów Mistrzostw Polski. W naszych założeniach osiągnięcie takiego sukcesu po pięciu latach pracy z młodzieżą byłoby bardzo dobrym wynikiem, a udało się już po kilku miesiącach ! Poza tym młodziczki zdobyły Mistrzostwo Małopolski, natomiast kadetki Wicemistrzostwo Małopolski. Dużą satysfakcję daje też słuszność założenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Postępy jakie robią jej uczennice, idealnie obrazują właśnie młodziczki. Pierwsze pięć turniejów wojewódzkich regularnie przegrywały, jednak z biegiem czasu praca w szkole zaczęła przynosić owoce i gra ulegała znaczącej poprawie, aż trzy ostatnie turnieje wygrały i zdobyły Mistrzostwo.

Chodzą słuchy, że w klubie mogą zajść spore zmiany.

Zacznę od tego, że Zarząd ocenia pracę trenerów i zawodniczek w poprzednim sezonie bardzo wysoko. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla tego, co wydarzyło się w zakończonych właśnie rozgrywkach. Wracając do Pana pytania: niestety, ale tak. Obecnie trwają rozmowy z naszymi głównymi Partnerami. Wiemy już, że jak zawsze będziemy mogli liczyć na bardzo mocne wsparcie Gminy Wieliczka. Trwają także rozmowy odnośnie przedłużenia współpracy z partnerem tytularnym, jednak tutaj nie mamy jeszcze konkretów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zbudować zespół obniżonym budżetem, natomiast po wyjaśnieniu kwestii sponsora tytularnego będziemy czynić kolejne ruchy na rynku transferowym.

Niestety, ale będziemy musieli się pożegnać z większością naszych zawodniczek. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że ze składu 2018/2019 zostaną u nas tylko dwie z nich.

Wiadomo już, gdzie trafią Tygrysice, z którymi przez ostatnie lata utożsamiali się kibice z Solnego Miasta?

Cieszy fakt, że według naszych informacji aż cztery osoby z tego składu znajdą się w przyszłym sezonie w drużynach ekstraklasowych. Daje nam to satysfakcję, że dzięki pracy wykonanej w naszym klubie mogą spełniać swoje marzenia. Chcielibyśmy, aby Solna nadal była klubem, który będzie dostarczał zawodniczki do Ligi Siatkówki Kobiet i wiemy, że jest to bardzo możliwe. Nie mamy informacji gdzie trafią pozostałe zawodniczki, ale mamy nadzieję, że jeśli nie do ekstraklasy, to że w przyszłym sezonie będziemy mogli powitać Je w Solnym Mieście.

Może Pan zatem uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, kto w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował nasze miasto na parkietach pierwszoligowych?


Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że pierwszym trenerem nadal będzie Ryszard Litwin. Zarząd klubu jest zadowolony z dotychczasowej współpracy, trener także wyraził chęć kontynuowania naszego projektu, dlatego porozumienie nastąpiło bardzo szybko. Jeśli chodzi o skład personalny naszej drużyny, to już w tym tygodniu rozpoczniemy jego ogłaszanie. Na dziś mogę jedynie powiedzieć, że mimo obniżonego budżetu płacowego, potencjał zespołu prawdopodobnie zostanie na podobnym poziomie, a możliwe, że po zakończeniu rozmów z Partnerami zespół zostanie jeszcze wzmocniony.    

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki