.
Opublikowano: 2011-09-12

Rozpoczęcie rozgrywek I Polskiej Ligi Futsalu


Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek I ligi PLF sezonu 20011-12. Po roku gry na parkietach drugoligowych, drużyna MKF-u ponownie będzie rywalizować na zapleczu Ekstraklasy. Różnica polega tylko na tym, iż tym razem po ubiegłorocznej reorganizacji rozgrywek, nie ma już podziału na grupy, co sprawia, że MKF rywalizować będzie z drużynami z całej Polski.

Wspomniana zmiana, prócz aspektu geograficznego, z pewnością podnosi atrakcyjność jak również i poziom rywalizacji. Każda drużyna przystępująca do rozgrywek chce walczyć o jak najwyższe cele, nie inaczej jest również z Grajowianami, a jak to będzie wyglądało na koniec sezonu- rozstrzygnie parkiet.

Liga składa się z 12 drużyn - AZS Katowice, Marex Chorzów, Marioss Wawelno, Remedium Pyskowice to drużyny, które od kilku sezonów grają na tym szczeblu rozgrywek i MKF miał już kilka razy, z różnym skutkiem, okazję się z nimi mierzyć. Z drużyną AZS-u Warszawa grał z powodzeniem w rozgrywkach Pucharu Polski, natomiast z akademikami z Lublina rywalizował w poprzednim sezonie o awans do I ligi. Postawa pozostałych drużyn jest dla Klubu pewną niewiadomą.

W przerwie letniej doszło w drużynie do kilku zmian personalnych, które miały na celu wzmocnienie zespołu. Marcin Kossak, Marcin Kwater, Tomasz Kwater, Mateusz Leśniak, Konrad Podobiński- Ci zawodnicy wywalczyli w zeszłym sezonie promocje do I ligi i zdecydowali się pozostać w Klubie. Pozostałych zawodników, którzy przyczynili się do awansu, z różnych względów w tej rundzie w barwach MKF-u nie zobaczymy. Spora zmiana nastąpiła zwłaszcza na pozycji bramkarza, gdyż cała trójka broniąca w ubiegłym sezonie zdecydowała się kontynuować swoją karierę na różnych szczeblach rozgrywkowych na boiskach trawiastych. Tak, więc w zbliżających się rozgrywkach dostępu do bramki strzec będą: Miłosz Kocot- były bramkarz Kupczyka Kraków oraz Grzegorz Jakubiszyn. Oprócz bramkarza, z drużyny byłego ekstraklasowca, szeregi drużyny wzmocnili również bramkostrzelny napastnik- Michał Słupek oraz Andrzej Seweryn, dla którego jest to powrót do MKF-u po dwóch latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Należy liczyć, że doświadczenie, jakie zdobyli na parkietach Ekstraklasy pomoże drużynie w walce o pierwszoligowe punkty. Dużym wzmocnieniem powinni być również, co pokazali w przedsezonowych sparingach, Daniel Klim, Arkadiusz Chachlica oraz Kamil Jeleń pozyskany z Wisły Kraków. Kamil jest już kilka lat związany z Klubem poprzez grę w zespołach młodzieżowych, ma już również za sobą kilka spotkań w pierwszej drużynie. Kadrę uzupełniają młodzieżowcy: Marcin Gruszka wypożyczony z Unii Tarnów, który podobnie jak Michał Gąsior futsalowe szlify zbierał pod okiem trenera Jakuba Drwala w Akademii Futsal Tarnów i był jej wiodącą postacią oraz bardzo dobrze prezentujący się w drużynie młodzieżowej MKF-u, Wojciech Banaś. Bez zmian pozostał natomiast sztab szkoleniowy na czele z Dariuszem Mielcem.

”Przed rozpoczęciem nowego sezonu drużyna rozegrała trzy spotkania kontrolne. Wynik w spotkaniach sparingowych nie jest rzeczą najważniejszą, ważniejsze jest sprawdzenie różnych wariantów gry, oraz przydatności poszczególnych zawodników do zespołu. Klasa rywali oraz gra, jaką momentami prezentowała nasza drużyna może cieszyć i z pewnością jest dobrym materiałem podglądowym dla sztabu szkoleniowego. Przed nami do rozegrania pozostał jeszcze jeden sparing- rewanż z drużyną Lot Balice, który powinien już dać konkretną odpowiedź, co do składu kadry na inaugurację I ligi, która nastąpi w niedzielę 18 września na obiekcie „Solnego Miasta” w Wieliczce.” – podsumował Artur Gromala, wiceprezes Klubu.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych