.
Opublikowano: 2019-06-12

Rozpoczęły się prace na ul. Kościuszki. Kierowców czekają utrudnienia.Wczoraj rozpoczęły się prace na ul. Kościuszki w Wieliczce. Natomiast już od jutra kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami ponieważ wprowadzany ma być ruch wahadłowy na poszczególnych odcinkach tej ulicy.


Ul. Kościuszki ma być częściowo zamykana na kilkudziesięciu metrowych odcinkach gdzie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Prace będą prowadzone na odcinku około pół kilometra od ronda na ul. Krakowskiej do skrzyżowania z ulicą Sadową. Modernizacja tego traktu obejmie m.in. poszerzenie drogi do 6 m, budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz przebudowę przepustu, pojawi się nowe oświetlenie przejścia dla pieszych w okolicy Lidla. Droga zyska nową nawierzchnię.

Za około 2 miesiące rozpoczną się pracę przy budowie nowego przepustu pod drogą. W związku z tym ul. Kościuszki zostanie całkowicie zamknięta na około 3 miesiące na odcinku od ronda na ul. Krakowskiej do ul. św. Barbary. W związku z zamknięciem ulicy Kościuszki wprowadzony zostanie objazd ulicami Ochota, Kasztanowa, Sadowa – bez ograniczeń tonażowych i ul. Matejki.
   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych