.
Opublikowano: 2019-06-12

Rozpoczęły się prace na ul. Kościuszki. Kierowców czekają utrudnienia.Wczoraj rozpoczęły się prace na ul. Kościuszki w Wieliczce. Natomiast już od jutra kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami ponieważ wprowadzany ma być ruch wahadłowy na poszczególnych odcinkach tej ulicy.


Ul. Kościuszki ma być częściowo zamykana na kilkudziesięciu metrowych odcinkach gdzie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Prace będą prowadzone na odcinku około pół kilometra od ronda na ul. Krakowskiej do skrzyżowania z ulicą Sadową. Modernizacja tego traktu obejmie m.in. poszerzenie drogi do 6 m, budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz przebudowę przepustu, pojawi się nowe oświetlenie przejścia dla pieszych w okolicy Lidla. Droga zyska nową nawierzchnię.

Za około 2 miesiące rozpoczną się pracę przy budowie nowego przepustu pod drogą. W związku z tym ul. Kościuszki zostanie całkowicie zamknięta na około 3 miesiące na odcinku od ronda na ul. Krakowskiej do ul. św. Barbary. W związku z zamknięciem ulicy Kościuszki wprowadzony zostanie objazd ulicami Ochota, Kasztanowa, Sadowa – bez ograniczeń tonażowych i ul. Matejki.
   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...