.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-06-12

Rozpoczęły się prace na ul. Kościuszki. Kierowców czekają utrudnienia.Wczoraj rozpoczęły się prace na ul. Kościuszki w Wieliczce. Natomiast już od jutra kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami ponieważ wprowadzany ma być ruch wahadłowy na poszczególnych odcinkach tej ulicy.


Ul. Kościuszki ma być częściowo zamykana na kilkudziesięciu metrowych odcinkach gdzie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Prace będą prowadzone na odcinku około pół kilometra od ronda na ul. Krakowskiej do skrzyżowania z ulicą Sadową. Modernizacja tego traktu obejmie m.in. poszerzenie drogi do 6 m, budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz przebudowę przepustu, pojawi się nowe oświetlenie przejścia dla pieszych w okolicy Lidla. Droga zyska nową nawierzchnię.

Za około 2 miesiące rozpoczną się pracę przy budowie nowego przepustu pod drogą. W związku z tym ul. Kościuszki zostanie całkowicie zamknięta na około 3 miesiące na odcinku od ronda na ul. Krakowskiej do ul. św. Barbary. W związku z zamknięciem ulicy Kościuszki wprowadzony zostanie objazd ulicami Ochota, Kasztanowa, Sadowa – bez ograniczeń tonażowych i ul. Matejki.
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika