bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-11-29

Rozpoczyna się montaż nowego systemu sterowania. Będą utrudnienia w kursowaniu pociągów..W nocy z 29 na 30 listopada w ramach prowadzonej modernizacji krakowskiego węzła kolejowego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczną instalację nowego komputerowego systemu sterowania ruchem na stacji Kraków Główny. Nowy system docelowo ma znacząco usprawnić ruch na najważniejszej krakowskiej stacji po zakończeniu projektu modernizacji.


Prace instalacyjne potrwają do 14 grudnia i obejmą wszystkie rozjazdy w obrębie stacji, które w poszczególnych etapach prac będą wyłączane i ponownie uruchamiane. Konsekwencją prowadzonych prac będą zmiany w kursowaniu większości pociągów przejeżdżających przez Kraków Główny oraz poważne ograniczenia w funkcjonowaniu tej stacji. Będą one szczególnie odczuwalne dla pasażerów Kolei Małopolskich podróżujących na trasach SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko oraz SKA3 Kraków Główny – Tarnów.

Zaktualizowane zasady honorowania biletów kolejowych w Komunikacji Miejskiej w Krakowie na okres 30.11-14.12.2019 r. - https://malopolskiekoleje.pl/index.php/wydarzenia/85-2019/440-honorowanie-biletow-30-11-2019-14-12-2019

Pociągi SKA1 przez cały okres prowadzenia prac będą kursować w rozdzielonych relacjach – Kraków Lotnisko – Kraków Główny oraz Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia. Na odcinku Kraków Płaszów – Kraków Główny obowiązywać będzie honorowanie biletów kolejowych w tramwajach linii 3 i 50. W części przypadków możliwa będzie również przesiadka na pociągi SKA3. Bez zmian funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa uzupełniająca kursowanie pociągów.

Pociągi SKA1 będą miały skrócone relacje. Składy z Wieliczki dojadą do Krakowa Płaszowa, a pociągi z Kraków Airport tylko do Krakowa Głównego. Na pozostałej części trasy obowiązywać będzie komunikacja zastępcza (tramwaje nr 3 i 50).

W czterech przypadkach pociągi SKA3 będą kończyć bieg na stacji Kraków Olsza zamiast Kraków Główny. Ponadto większość pociągów będzie kursować według nieznacznie zmienionych godzin kursowania.

Niewielkim zmianom ulegną również godziny przyjazdów i odjazdów do i ze stacji Kraków Główny pociągów SKA2. Ponadto jeden z popołudniowych pociągów zamiast do Krakowa Głównego pojedzie okrężne przez Kraków Olszę do Krakowa Płaszowa.

Dodatkowo nieznacznej korekcie ulegnie rozkład jazdy Autobusowych Linii Dowozowych. Na każdej linii zostaną przyspieszone wybrane kursy celem dostosowania ich do kursowania pociągów SKA1.

Szczegółowe informacje o zmianach tras i godzin kursowania dostępne są w tabelach z rozkładem jazdy, a także na plakatach stacyjnych.

Rozkłady jazdy znajdziecie na:

SKA1 - https://bit.ly/2QAle9J
SKA2 - https://bit.ly/2s3QLGT
SKA3 - https://bit.ly/339spbH

informacja prasowa   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016