.
Opublikowano: 2014-12-14

Ruszyła SKA - dziś pociągiem jeździmy za darmo, sprawdź nowy rozkład jazdy


Dziś tj. 14 grudnia nowa spółka „Koleje Małopolskie” uruchomiła swoje pierwsze połączenie z Wieliczki do Krakowa. Nowoczesne pociągi Acatus Plus rozpoczęły regularne kursowanie na tej trasie.

fot. WieliczkaCity.pl

Z okazji inauguracji nowego rodzaju połączenia kolejowego między Wieliczką, a Krakowem w dniu dzisiejszym możemy podróżować na tej trasie za darmo. Nowy rozkład jazdy, który obowiązuje właśnie od dziś możemy znaleźć w tym miejscu lub na stronie spółki Koleje Małopolskie. Natomiast więcej na temat ceny i rodzajów biletów znaleźć można tutaj lub na stronie Kolei Małopolskich.

Nowoczesne pociągi Acatus Plus, którymi od dziś będziemy podróżować do Krakowa  województwo małopolskie zakupiło specjalnie dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pojazdy wyprodukowane zostały przez Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Całkowita wartość umowy zawartej z wykonawcą opiewa na 132,2 mln zł Pociągi pasażerskie typu Acatus Plus wyposażone są w WiFi, nowe wygodne, ergonomiczne fotele z profilowanym zagłówkiem i podłokietnikami zawierającymi gniazdo 230V, klimatyzację, monitoring, 19 calowe ekrany LCD, głośniki, wyświetlacze LED do informowania pasażerów, biletomaty i kasowniki. Ma pojawić się również system do zliczania pasażerów. Oświetlenie wewnątrz pociągu w tym stopnie będzie w technologii LED.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych