.
Opublikowano: 2014-12-14

Ruszyła SKA - dziś pociągiem jeździmy za darmo, sprawdź nowy rozkład jazdy


Dziś tj. 14 grudnia nowa spółka „Koleje Małopolskie” uruchomiła swoje pierwsze połączenie z Wieliczki do Krakowa. Nowoczesne pociągi Acatus Plus rozpoczęły regularne kursowanie na tej trasie.

fot. WieliczkaCity.pl

Z okazji inauguracji nowego rodzaju połączenia kolejowego między Wieliczką, a Krakowem w dniu dzisiejszym możemy podróżować na tej trasie za darmo. Nowy rozkład jazdy, który obowiązuje właśnie od dziś możemy znaleźć w tym miejscu lub na stronie spółki Koleje Małopolskie. Natomiast więcej na temat ceny i rodzajów biletów znaleźć można tutaj lub na stronie Kolei Małopolskich.

Nowoczesne pociągi Acatus Plus, którymi od dziś będziemy podróżować do Krakowa  województwo małopolskie zakupiło specjalnie dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pojazdy wyprodukowane zostały przez Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Całkowita wartość umowy zawartej z wykonawcą opiewa na 132,2 mln zł Pociągi pasażerskie typu Acatus Plus wyposażone są w WiFi, nowe wygodne, ergonomiczne fotele z profilowanym zagłówkiem i podłokietnikami zawierającymi gniazdo 230V, klimatyzację, monitoring, 19 calowe ekrany LCD, głośniki, wyświetlacze LED do informowania pasażerów, biletomaty i kasowniki. Ma pojawić się również system do zliczania pasażerów. Oświetlenie wewnątrz pociągu w tym stopnie będzie w technologii LED.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek