.wse

kabaret


Opublikowano: 2012-09-13

Rzucił megafonem w nadjeżdżający pociąg


Wczoraj /12.09.12r./ około godz. 18:15 przez Węgrzce Wielkie przejeżdżał pociąg towarowy relacji Brzeszcze – Tarnów Mościce. Podczas mijania peronu pomocnik maszynisty zauważył siedzących na peronie dwóch nastolatków.

Po chwili jeden z nich rzucił w czoło lokomotywy jakimś przedmiotem. Pomocnik maszynisty widząc co się dzieje krzyknął do stojącego obok kolegi, żeby uważał i natychmiast włączył hamulec. Tym przedmiotem był stary metalowy megafon. Na skutek uderzenia rozbita została przednia szyba kabiny maszynisty. W zdarzeniu ucierpiał pomocnik maszynisty /29 lat/. Mężczyzna z obrażeniami głowy został zabrany do szpitala. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców zdarzenia. Sprawca odpowiadał będzie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz za uszkodzenie mienia.

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli