. carrefour


Opublikowano: 2011-08-29

Sanatorium w Wieliczce


Podziemny ośrodek rehabilitacjo leczniczy w Wieliczce, gdzie leczone są schorzenia górnych dróg oddechowych , dzięki zmianie ustawy uzdrowiskowej która stworzyła możliwość aby w podziemnych wyrobiskach górniczych również mogły powstawać sanatoria– już wkrótce będzie funkcjonował jako jedyne w Polsce, a nawet w Europie podziemne uzdrowisko.

Obecnie podziemny ośrodek funkcjonuje jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, po zmianie Ustawy będzie funkcjonował jak wszystkie uzdrowiska w Polsce. Pacjenci będą przyjmowani na turnusy uzdrowiskowe a sanatorium będzie mogło poszerzyć swoją działalność leczniczą o szereg innych chorób np. będzie możliwość leczenia chorób skóry (łuszczycy) za pomocą solanki. Uzdrowisko będzie mogło podpisywać umowy z Polską kasą chorych w większym zakresie jak i zagranicznymi kasami chorych czego dotychczas ośrodek nie mógł robić. Dzięki korzystniejszym kontraktom powinny się zmniejszyć kolejki w oczekiwaniu na przyjęcie na turnus leczniczy. Ponadto będzie możliwość korzystania z usług leczniczych na zasadach komercyjnych przez turystów z zagranicy. Podziemny ośrodek już rozpoczął prace remontowe w kolejnej komorze która będzie wykorzystywana na cele lecznicze. Komora o nazwie SMOK jest już zabezpieczana górniczo i będzie adoptowana na cele lecznicze. Będą w niej w przyszłości wykonywane zabiegi suche, czyli np. inhalacje oraz zabiegi mokre, czyli kąpiele solankowe, perełkowe, masaże wodne itp.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych