.
Opublikowano: 2011-09-01

Seniorzy z Wieliczki w Bydgoszczy na „Babim Lecie”


27 sierpnia wieliccy seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora działającego przy wielickiej bibliotece wzięli udział w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato 2011” w Bydgoszczy. Po raz pierwszy wielickie seniorki zaprezentowały swoją twórczość na arenie ogólnopolskiej.

Wieliczkę reprezentowała Maria Guła, Maria Gurgul, Zofia Machnik i Maria Wojas pod opieką Małgorzaty Ślusarek, pracownika Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Klub Seniora z Wieliczki zaprezentował rękodzieła, które powstały w czasie prowadzonych przez bibliotekę warsztatów, a także małe dzieła sztuki wykonane przez seniorki w domu. Na stoisku Wielickiego Klubu znalazły się: haftowane serwety i obrusy, obrazy wykonane haftem krzyżykowym, serwetki i wszelkiego rodzaju ozdoby wykonane szydełkiem, krepinowe kwiaty, kartki okolicznościowe i świąteczne wykonane haftem matematycznym i metodą Iris-folding. Celem Przeglądu była prezentacja dorobku rękodzieła artystycznego członków klubów seniora oraz ludzi niepełnosprawnych i twórców indywidualnych oraz konfrontacja i wymiana doświadczeń seniorów w amatorskiej twórczości artystycznej. W trakcie Przeglądu można było podziwiać występy amatorskich zespołów artystycznych (chóralnych, wokalnych, instrumentalnych, folklorystycznych, kabaretowych, teatralnych, kapel ludowych i podwórkowych) działających przy klubach seniora.
 
Dla wielickich seniorek było to miłe doświadczenie, które dało okazję do zaprezentowania Wieliczki i działalności biblioteki na arenie ogólnopolskiej. Oprócz KAS z biblioteki w Wieliczce do udziału w przeglądzie zgłosiło się ok. 200 twórców z całej Polski. Reprezentowali oni 34 kluby. Na co dzień twórcy działają podobnie, jak wielickie seniorki w Klubach Seniora, Klubach Aktywności Twórczej, Kołach Plastycznych, Kołach Rękodzielniczych, Domach Pomocy Społecznej itp. rozwijając swoje umiejętności. Na spotkaniu można było obejrzeć: haft, koronkę, szydełko, dziewiarstwo, bukieciarstwo, zabawkarstwo, ceramikę, pamiątkarstwo, rzeźbę, malarstwo...  Organizatorem Przeglądu był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora z siedzibą w Bydgoszczy.
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce