.

dacia

dacia

Opublikowano: 2017-03-02

ŚLADAMI TAJEMNIC: „Siła modlitwy” - relacjaW cyklu ŚLADAMI TAJEMNIC obejrzeliśmy dokument w reżyserii Jarosława Mańki „Siła modlitwy”. To opowieść o Andrzeju Duffeku – gdańskim przedsiębiorcy, opozycjoniście, członku Federacji Młodzieży Walczącej w latach 80-tych i wiernym kibicu Lechii Gdańsk, który kilka lat temu uległ wypadkowi i zapadł w śpiączkę.


Z pozoru błahy wypadek podczas zjazdu na sankach okazał się początkiem walki o życie. Po projekcji filmu o swoich doświadczeniach opowiedział sam Andrzej Duffek, który był gościem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Jego opowieść to niezwykle poruszające świadectwo o wypadku, pobycie w szpitalu, o doświadczeniu „życia po życiu”. „Siła modlitwy” to przede wszystkim opowieść o niezwykłej mocy modlitwy, jaką wspólnie podjęli najbliżsi, przyjaciele i kibice z całej Polski. To niecodzienne wydarzenie zapoczątkowało coroczną pielgrzymka kibiców na Jasną Górę, której inicjatorem był jego brat Tadeusz. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 17 marca o godz. 17:30 do Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce na film pt. „Krzyż i dharma” w reżyserii Jarosława Mańki i Macieja Grabysy.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

ŚLADAMI TAJEMNIC: „Siła modlitwy” - relacja - zobacz zdjęcia


   


Miasto Kobiet w Wieliczce  
Data: 05 marca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Początek marca nieodzownie związany jest ze świętem wszystkich kobiet. 5 marca Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza do Centrum Kultury i Turystki w Wieliczce na trzecią odsłonę projektu MIASTO KOBIET
Miasto Kobiet w Wieliczce
25. Finał WOŚP w Wieliczce  
Data: 15 stycznia 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 stycznia po raz kolejny zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; od godz. 15:00 będzie czekać na Was wiele atrakcji. m.in. koncerty oraz występ gościa specjalnego – Mateusza Ziółko, pokazy sportowe, warsztaty dla dzieci oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.
25. Finał WOŚP w Wieliczce