.
Opublikowano: 2012-05-01

Śmiechoterapia ze szczyptą soli


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na nietypowe zajęcia „śmiechoterapii”- czyli połączenie prostych ćwiczeń oddechowych i ruchowych z dużą dawką śmiechu. Warsztaty odbędą się 12.05.2012 o godz. 13.00 i 15.00 w Zamku Żupnym.

Inspiracją do powstania warsztatów jest wystawa „Sól w oku satyry” czynna do 3.06.2012. Powszechnie wiadomo, że śmiech jest doskonałym lekarstwem na „wszystkie smutki tego świata”, wyzwala i wprowadza w dobry nastrój. Dzięki niemu nabieramy dystansu do problemów, łatwiej pokonujemy przeszkody w naszym życiu. Śmiech nierzadko staje się bronią w stresujących i skomplikowanych sytuacjach. Dodatkowo jak podają badania naukowe, osoby, które szczerze się uśmiechają żyją około 7 lat dłużej! Śmiech podnosi odporność organizmu, redukuje stres i napięcie towarzyszące nam w pracy i życiu prywatnym, poprawia naszą kondycję fizyczną i duchową oraz odmładza.

Warsztaty będą prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora w przyjaznej atmosferze Zamku Żupnego i w pobliżu śmiesznych satyr. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. 
Koszt udziału w warsztatach 6 zł/osoba. Rezerwacje przyjmujemy do 10 maja do godz. 15.00, tel. 012 289 16 27. Warsztaty odbędą się w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, ul. Zamkowa 8, Wieliczka.

„Sól w oku satyry”
Na wystawie prezentowane są prace z II Ogólnopolskiego Pleneru Satyrycznego, które cechuje inteligentny humor, a nierzadko cięty komentarz, charakterystyczny dla rysunków satyrycznych. Artyści w karykaturach wykorzystali gry słowne, odwołania do przysłów, motywów biblijnych, wykorzystali dzieła sztuki i udowodnili, że można śmiać się z siebie bez kompleksów. Przestrzeń wystawy została zaaranżowana w taki sposób, aby poprzez dodatkowe atrakcje - m.in. krzywe zwierciadło, „beczka śmiechu”, film - reportaż z pleneru-, odwiedzający mógł „wejść” w świat satyry i zaangażować się w pełną humoru zabawę.

Wystawę „Sól w oku satyry” można zwiedzać do 3.06.2012 w Zamku Żupnym.
Przyjdź, pośmiej się, zrelaksuj!

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów