. carrefour


Opublikowano: 2011-11-21

Śmiertelny wypadek w Niepołomicach - zginął pieszy


Wczoraj w naszym powiecie wielickim doszło do kolejnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Tym razem jednak w zdarzeniu nie brały udziału dwa samochody, a jeden i pieszy, który niestety zginął na miejscu.

Wczoraj /20.11.11r./ około godz. 16:25 w Niepołomicach doszło do wypadku drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący Renault, jadąc od Szarowa w kierunku Krakowa, potrącił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Na miejscu podjęte zostały próby reanimacji 68-letniego mężczyzny. Niestety mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Kierujący renault /54 lata, mieszkaniec Krakowa/ był trzeźwy. Policja zabezpieczyła samochód do badania przez biegłego specjalistę.IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando