.
Opublikowano: 2014-11-04

Sonderaktion Krakau we wspomnieniach studenta UJ


Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Wieliczce oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza seniorów i wszystkich zainteresowanych na wykład na podstawie pamiętnika Zygmunta Starachowicza Sonderaktion Krakau

 
Wykład zaprezentuje dr Franciszek Wasyl z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Termin: 6 listopada 2014 r. godz. 17.00
Miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce, aula


6 listopada przypada 75. rocznica niemieckiej akcji pacyfikacyjnej skierowanej przeciwko środowisku krakowskich profesorów, przeprowadzonej 6 listopada 1939 r. w Krakowie. Książka Sonderaktion Krakau jest relacją aresztowanego wraz z naukowcami studenta prawa - Zygmunta Starachowicza. Tego dnia znalazł się w okolicach budynku Collegium Novum idąc po ostatni wpis zaliczeniowy. Aresztowany trafił razem z profesorami i innymi pracownikami uczelni najpierw do więzienia przy ul. Montelupich, a następnie do koszar przy ul. Mazowieckiej. Jego przejmująca i znaleziona przez rodzinę po latach relacja obejmuje pierwsze 4 dni niewoli. Urywa się w momencie przewożenia więźniów w kierunku Wrocławia….

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...