.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2014-11-04

Sonderaktion Krakau we wspomnieniach studenta UJ


Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Wieliczce oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza seniorów i wszystkich zainteresowanych na wykład na podstawie pamiętnika Zygmunta Starachowicza Sonderaktion Krakau

 
Wykład zaprezentuje dr Franciszek Wasyl z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Termin: 6 listopada 2014 r. godz. 17.00
Miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce, aula


6 listopada przypada 75. rocznica niemieckiej akcji pacyfikacyjnej skierowanej przeciwko środowisku krakowskich profesorów, przeprowadzonej 6 listopada 1939 r. w Krakowie. Książka Sonderaktion Krakau jest relacją aresztowanego wraz z naukowcami studenta prawa - Zygmunta Starachowicza. Tego dnia znalazł się w okolicach budynku Collegium Novum idąc po ostatni wpis zaliczeniowy. Aresztowany trafił razem z profesorami i innymi pracownikami uczelni najpierw do więzienia przy ul. Montelupich, a następnie do koszar przy ul. Mazowieckiej. Jego przejmująca i znaleziona przez rodzinę po latach relacja obejmuje pierwsze 4 dni niewoli. Urywa się w momencie przewożenia więźniów w kierunku Wrocławia….

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki