bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-08-03

Spory wzrost zakażeń koronawirusem w gminie WieliczkaNie tak dawno, bo w minioną środę informowaliśmy, że koronawirus znów pojawił się w naszym regionie przynosząc sporo nowych zakażeń, tymczasem od środy 29 lipca, w ciągu tych pięciu dni wzrost zachorowań na COVID-19 jest jeszcze większy – dotyczy to przede wszystkim gminy Wieliczka.


29 lipca mieliśmy w powiecie wielickim od początku epidemii 145 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dziś liczba ta wzrosła do 165. Najwięcej nowych zakażeń pojawiło się w gminie Wieliczka – obecnie mamy 48 przypadków (5 dni temu były 34), w Niepołomicach bez zmian (70 przypadków), cztery nowe przypadki potwierdzono w gminie Kłaj – obecnie 18 (5 dni temu było 14), w gminach Gdów oraz Biskupice potwierdzono po jednym nowym zakażeniu koronawirusem. W Gdowie obecnie 22 zakażenia (5 dni temu było 21) w gm. Biskupice 7 (5 dni temu było 6). Sanepid poinformował również o kilku nowych osobach, które wyzdrowiały – od początku epidemii mamy w powiecie wielickim 124 ozdrowieńców.

Poniżej zamieszczamy naszą mapkę z aktualnym raportem o koronawirusie w naszym powiecie.
   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU