.


kabaret

Opublikowano: 2020-05-12

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany przez wielickich policjantów9 maja br. wieliccy kryminalni zatrzymali 41-latka, podejrzanego o włamanie do budynku katolickiej organizacji charytatywnej w gminie Gdów, z którego ukradł 8 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za usiłowanie kradzieży na terenie powiatu bocheńskiego.


5 maja b.r., dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie, został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do budynku organizacji charytatywnej. Włamywacza miał zauważyć jeden ze świadków, który na własną rękę próbował ująć złodzieja, jednakże ten wsiadł do samochodu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie a także Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, rozpoczęli ustalanie tożsamości włamywacza. Jeszcze tego samego dnia, w jednej z miejscowości koło Gdowa, policjanci odnaleźli porzucony samochód, którym poruszał się sprawca. Kryminalni ustalili później, że złodziej porzucił auto, które należało do jego znajomego i autostopem pojechał do Krakowa. Wytypowanie podejrzewanego i jego zatrzymanie było jedynie kwestią czasu.

9 maja, w Krakowie, policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyźnie udowodniono dokonanie przedmiotowego przestępstwa a także usiłowanie kradzieży, do którego doszło w kwietniu b.r., na terenie powiatu bocheńskiego. Dzień później podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za dokonanie kradzieży z włamaniem, oraz usiłowania kradzieży, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


KPP Wieliczka   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki