bmw
.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2013-09-18

Srebrny Medal dla Wiktorii Król z Wieliczki


W dniach 14-15 września w Wolbromiu odbył się VI Międzynarodowy Turniej Judo. W zawodach udział wzięli zawodnicy z czołowych klubów z całej Polski, a także Rumunii, Węgier i Czech - zawodnicy światowej rangi. Miło nam poinformować, iż jedną z uczestniczek w tym prestiżowym turnieju była reprezentantka naszej gminy – Wiktoria Król, która zdobyła srebrny medal w kategorii Młodziczek.
W ramach VI Międzynarodowego turnieju judo Wolbrom w sobotę 14 września odbyły się Międzynarodowe otwarte Mistrzostwa Wolbromia Juniorów Młodszych i Młodzików natomiast w niedzielę Międzynarodowy Turniej dzieci w Judo w Wolbromiu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Z okazji obchodzonego w tym roku XV-lecia Klubu UKS Judo Wolbrom organizatorzy zaprosili gości specjalnych – UKS Gimnazjon 2000 z Wieliczki, który zaprezentował niezwykły pokaz gimnastyki sportowej, a także Małopolskie Centrum Tańca, które pod przewodnictwem również Wieliczanina Łukasza Woźniaka pokazał niezwykłe widowisko tańca towarzyskiego. Dodatkowo organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje dla dzieci.


.......  Gościem honorowym była Aneta Szczepańska - V-ce Mistrzyni Olimpijska z Atlanty, V-ce Mistrzyni Europy oraz brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Reprezentantka naszej gminy Wiktoria Król zajęła 7 miejsce w kategorii Juniorki Młodsze w wadze 63 kg (walcząc z dziewczętami nawet o 5 lat starszymi), natomiast w kategorii Młodziczek – waga 63 kg. Wiktoria może być dumna z zajęcia 2 miejsca zwłaszcza w tak mocnym turnieju w którym wystartowało 230 zawodników z 25 czołowych klubów z Polski oraz Europy. 
 

Kolejny sukces Wiktorii Król z Wieliczki

 

Srebrny Medal dla Wiktorii Król z Wieliczki - zobacz zdjęcia

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU