.
Opublikowano: 2017-04-07

Srebro siatkarek z Wieliczki na Międzynarodowym Turnieju w BiałymstokuZnakomicie spisały się młodziczki MKS MOS Wieliczka podczas Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Dziewcząt, który rozegrany został w dnia 2-4 kwietnia w Białymstoku. W stawce 12 zespołów wysokie drugie i czwarte miejsce wywalczyły siatkarki z wielickiego klubu.


W mocno obsadzonym turnieju wystąpiły drużyny z Rosji ( Olimp Moskwa), Białorusi (Szkoła Sportowa z Grodna), Litwy (Szkoła Sportowa z Kowna) oraz czołowe drużyny z Polski, a wśród nich Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Atena Warszawa, Nike Ostrołęka, Remis Świdnik, Białostocka Akademia Siatkówki (dwa zespoły), Sejneńska Akademia Siatkówki oraz dwa zespoły MKS MOS Wieliczka. Dla trenera Grzegorza Stareńczaka był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Ćwierćfinałami Mistrzostw Polski młodziczek, w których to wielicki klub wystąpi.

Zarówno pierwszy jak i drugi zespół z Wieliczki wygrał swoje grupy eliminacyjne, w których grano trzy sety bez względu na wynik systemem każdy z każdym. Wieliczka 1 pokonała kolejno drużyny z Moskwy 2:1, Warszawy 2:1, Sejny 3:0, natomiast drużyna Wieliczki 2 zwyciężyła z Białymstokiem 3:0, Ostrołęką 2:1 oraz nieznacznie uległa zespołowi z Kowna 1:2.

W rozgrywce finałowej, w której wystąpiło cztery najlepsze zespoły turnieju, znalazły się dwie drużyny MKS-u oraz drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego i Warszawy. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna Ateny Warszawa, rewanżując się za porażkę z eliminacji Wieliczce 2:1, srebro po pięknym meczu i wygranej z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki 3:0 zdobyła drużyna MKS MOS Wieliczki 1, brąz Dargfil Tomaszów Mazowiecki, a wysokie czwarte miejsce MKS MOS Wieliczka 2. Słowa uznania należą się obu drużynom z Wieliczki, które pomimo wyczerpującej podróży, zaprezentowały się podczas turnieju rewelacyjnie. Finałowa potyczka to miły dla oka spektakl sportowy, przepełniony ofiarną walką o każdą piłkę w obronie, piękną grą na siatce oraz wzajemnym wsparciem i dopingiem obu drużyn, co podkreśla jak ważnym ogniwem w drodze do sukcesu jest integracja zespołu oraz wzajemne wsparcie się zawodniczek. Drużyna z Wieliczki otrzymała piękny puchar, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Wśród wyróżnionych zawodniczek całego turnieju znalazła się Julia Mika (najlepsza rozgrywająca) oraz Wiktoria Tyrańska (najlepsza libero turnieju).

Skład zespołu młodziczek MKS MOS WIELICZKA, które na co dzień uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce:
Paulina Huk, Kamila Małota, Anna Piekarniak, Klaudia Seweryn, Natalia Głowacka, Natalia Hojoł, Natalia Sawis, Małgorzata Pieczko, Julia Stępska, Martyna Lewińska, Magda Kubas, Katarzyna Kosidło, Wiktoria Tyrańska, Klaudia Frey, Gabriela Niedbała, Julia Mika, Gabriela Pabian oraz Alicja Bogdan. Trenerem drużyny jest Grzegorz Stareńczak.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – Atena Warszawa
2 miejsce – MKS MOS Wieliczka 1
3 miejsce – Dargfil Tomaszów Mazowiecki
4 miejsce – MKS MOS Wieliczka 2

MOS Wieliczka   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych