.
Opublikowano: 2010-11-18

Stabilizacja osuwiska na Sierczy


W miejscu, gdzie jeszcze do niedawna stał ostatni z przeznaczonych do rozbiórki domów na terenie osuwiskowym w Sierczy wiercone są głębokie na 13 metrów otwory pod mikropale. Obok wykonany jest już betonowy oczep i porządkowany jest otoczenie. Prace przeniosły się na drogę, która została na czas jej przebudowy wyłączona z ruchu.


Wbijane w ziemię do głębokości 13 metrów mikropale mają zapobiegać osuwaniu się ziemi
(fot. B.Pasek)
  
Na blisko 120 metrowym odcinku drogi musi być wymieniona podbudowa. Konieczne jest wykonanie wykopów co najmniej do głębokości 1 metra. Pod drogą zostaną umieszczone stalowe kosze wypełnione kamieniem łamanym Technologia ta ma zapobiec osuwaniu się podłoża. Jednocześnie powstaje nowe odwodnienie terenu. Dotychczas woda spływała w kierunku północnym, czyli ulicy Klaśnieńskiej. Teraz zostanie wybudowana na ponad 300 metrowym odcinku kanalizacja skierowana na południe zbocza, w kierunku rzeki Wilgi.

Droga Rożnowa-Siercza, która jest obecnie zamknięta, zostanie przywrócona do ruchu orientacyjnie w połowie przyszłego tygodnia. – Wykonawca zobowiązał się do wykonania prac w możliwie najkrótszym czasie. Zaraz po ich zakończeniu ruch zostanie wznowiony. Będą jedynie występowały utrudnienia spowodowane pracami wykończeniowymi – dodaje Grzegorz Łętocha. Termin zakończenia całości prac upływa 30 listopada br.

BP

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce