.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2012-03-22

Stadnicka po raz trzeci


1 milion złotych otrzyma powiat wielicki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z przeznaczeniem na likwidację szkód powodziowych z 2010 roku. Środki te zostaną wykorzystane na remont drogi powiatowej Stadniki-Gdów. 13 marca br. zostanie przekazana promesa, natomiast do końca maja będzie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Remont obejmie 1600 metrowy odcinek drogi od granicy powiatu w kierunku Gdowa. W jego zakres wejdzie między innymi ścięcie poboczy i odsłonięcie starej krawędzi jezdni, oczyszczenie istniejącej nawierzchni, wyrównanie jej do prawidłowego profilu, wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu, a także uzupełnienie poboczy z kruszywa łamanego oraz oczyszczenie rowów odwadniających.

Będzie to już trzeci remont drogi Stadniki-Gdów w ostatnich dwóch latach. Poprzednie miały miejsce w 2011 roku. Prace prowadzono wówczas dwukrotnie. Podczas pierwszych wyremontowano ponad 600 metrów nawierzchni, za drugim razem był to prawie 700 metrowy odcinek drogi. W obu przypadkach pozyskano środki w wysokości 200 tysięcy złotych (łącznie 400 tys. zł) z MSWiA na usuwanie skutków powodzi.


Zdjęcie (fot. B. Pasek)
Droga Gdów-Stadniki w 2011 roku.
 



7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki