.
Opublikowano: 2009-12-18

Stok narciarski w Podstolicach


Na dzień dzisiejszy zostały zaplanowane ostatnie czynności pozwalające uruchomić wyciąg narciarski w miejscowości Podstolice. Dzisiejszego dnia zostanie podpisana umowa z zakładem energetycznym Enion na dostawę elektryczności. Po tym fakcie nastąpią ostatnie prace porządkowe, test sprzętu w tym armatek śnieżnych. 

W końcu obiekt który był przygotowywany od 2005 roku zostanie otwarty. Na tą chwile nie jest znana konkretna data uruchomienia obiektu narciarskiego w Podstolicach jednak jak zapewnia prezes Stowarzyszenia Ekorozwoju Wsi Podstolice – Józef Bobek, wyciąg narciarski znajdujący się na południowym obszarze Podstolic, na pewno zostanie uruchomiony przed świętami Bożego Narodzenia.
 

Stacja narciarska fanom „białego szaleństwa” ma do zaoferowania dwa wyciągi orczykowe. Jeden o długości 200 metrów oraz drugi, dłuższy mający długość 350 metrów. Dzieci dopiero uczące się jeździć na nartach również znajdą coś dla siebie, a konkretnie niewielką łąkę, która idealnie nadaje się dla początkujących, małych narciarzy. Punktów gastronomicznych oraz sanitariatów również nie zabraknie. Utwardzony parking z liczbą ponad 100 miejsc parkingowych, znajduje się tuż pod sztucznie naśnieżnym oraz oświetlonym stokiem.
Głównym inwestorem tego przedsięwzięcia jest chorągwicka spółka „AB”.
 Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych