.
Opublikowano: 2009-12-18

Stok narciarski w Podstolicach


Na dzień dzisiejszy zostały zaplanowane ostatnie czynności pozwalające uruchomić wyciąg narciarski w miejscowości Podstolice. Dzisiejszego dnia zostanie podpisana umowa z zakładem energetycznym Enion na dostawę elektryczności. Po tym fakcie nastąpią ostatnie prace porządkowe, test sprzętu w tym armatek śnieżnych. 

W końcu obiekt który był przygotowywany od 2005 roku zostanie otwarty. Na tą chwile nie jest znana konkretna data uruchomienia obiektu narciarskiego w Podstolicach jednak jak zapewnia prezes Stowarzyszenia Ekorozwoju Wsi Podstolice – Józef Bobek, wyciąg narciarski znajdujący się na południowym obszarze Podstolic, na pewno zostanie uruchomiony przed świętami Bożego Narodzenia.
 

Stacja narciarska fanom „białego szaleństwa” ma do zaoferowania dwa wyciągi orczykowe. Jeden o długości 200 metrów oraz drugi, dłuższy mający długość 350 metrów. Dzieci dopiero uczące się jeździć na nartach również znajdą coś dla siebie, a konkretnie niewielką łąkę, która idealnie nadaje się dla początkujących, małych narciarzy. Punktów gastronomicznych oraz sanitariatów również nie zabraknie. Utwardzony parking z liczbą ponad 100 miejsc parkingowych, znajduje się tuż pod sztucznie naśnieżnym oraz oświetlonym stokiem.
Głównym inwestorem tego przedsięwzięcia jest chorągwicka spółka „AB”.
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów