.


wse

Opublikowano: 2019-04-04

Stopa / Ślęczka Rally Team przed Platinum 3. Rajdem Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w WieliczceJak już tradycyjnie przystało, w dniach 5-7 kwietnia 2019 r., w Wieliczce odbędzie się Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza ( 13 edycja tej imprezy ) oraz I runda GO+ Cars Historycznego Pucharu Południa, która jest nowinką w tym roku i zostanie rozegrana w ramach Memoriału odrębnej klasyfikacji dla załóg w samochodach historycznych, nie młodszych, niż z roku produkcji 1990 r.


Również i w tym roku, nie mogło zabraknąć załogi rajdowej Stopa / Ślęczka Rally Team, kierowca Filip Stopa i pilot Grzegorz Ślęczka, który w zastępstwie za kontuzjowanego Rafała Ślęczkę „etatowego” pilota Filipa z którym zdobył podwójne Mistrzostwo Polski w cyklu Motul HRSMP w sezonie 2018 r.
Załoga wystartuje w zółto-czarnych barwach historycznych, samochodem rajdowym BMW 318 iS E30 z 37 numerem startowym.
Załoga klasyfikowana będzie w Platinum 3. Rajdzie Memoriał w klasie 2 ( powyżej 1600 cm3 z silnikiem wolnossącym i napędem na jedną oś, samochody z silnikiem doładowanym (niezależnie od pojemności) i napędem na jedną oś ) oraz w I rundzie GO+ Cars Historyczny Puchar Południa w kategorii rocznikowej HPP 4 - 1982 – 1990 ( w związku, że w kategoriach nie przewiduje się podziału ze względu na pojemność silnika ustalone są następujące bonusy pomniejszające „czysty” czas osiągnięty na odcinkach specjalnych 1601 cm3 – 2000 cm3 wynosi -1% (0,99) ).

Filip Stopa:
Rozpoczynamy kolejny rajdowy sezon od domowej imprezy jaką jest Memoriał. Nie jest to runda naszego cyklu HRSMP jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, ale mam nadzieje, że będzie to dobra okazja do sprawdzenia naszego BMW po lekkich modyfikacjach jakie zostały przeprowadzone w przerwie zimowej. Bardzo miło jest mi gościć na prawym fotelu Grzegorza Ślęczkę, który zgodził się zastąpić kontuzjowanego Rafała. Myślę, że ten weekend będzie dla nas dobrą zabawą i testem przed Rajdem Świdnickim.

Grzegorz Ślęczka: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Filipowi za zaufanie i zaproszenie do wspólnej współpracy podczas tego Rajdu, ponieważ po pilotuję go pierwszy raz, zastępując mojego brata Rafała, który niestety nie może wystartować, ponieważ uległ kontuzji i jest po operacji ścięgna Achillesa. Wierzę, że mądra i skuteczna jazda doprowadzi nas do mety z satysfakcjonującym Nas wynikiem, nie zapominając oczywiście, że występem na Rajdzie Memoriał chcemy przede wszystkim uczcić pamięć wielkich rajdowych Mistrzów jakimi byli Janusz Kulig i Marian Bublewicz.

W Platinum 3. Rajdzie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz I rundzie Go+ Cars Historycznego Pucharu Południa 2019 załogę Stopa / Ślęczka wspierają partnerzy:

| Miasto i Gmina Wieliczka | Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne SOLNE MIASTO Sp. z o.o. | Powiat Wielicki | WESEM | MTS – TRANS Transport Spedycja | Mays. Wypożyczalnia Samochodów | zmienolej.pl | Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary | QQ Motorsport | ŚLĘCZKA Motorsport | TVP3 KRAKÓW | Radiostrada–RADIO KRAKÓW | Wieliczkacity.pl |

Serdecznie wszystkich zapraszamy do kibicowania na trasie Rajdu oraz do polubienia Nas na Facebooku: Stopa / Ślęczka Rally Team   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli