.
Opublikowano: 2019-05-23

Strażacy pracują od 1:00 w nocy. Zalane m.in. domy, ulice, piwnice w Wieliczce i okolicy. Zobacz zdjęcia.W niedzielę 19 maja po przejściu intensywnych opadów deszczu Wieliczka oraz okolice zostały zalane dwa razy w ciągu jednego dnia. Dziś sytuacja się powtórzyła. Po nocnych opadach deszczu zarówno centrum Wieliczki jak i okolice ponownie zostały zalane przez wodę. Po raz drugi ucierpiała również siedziba OSP Wieliczka która zalała woda ze stawu pod Baranem.


Strażacy m.in. z KP PSP w Wieliczce pracują od godziny 1:00 w nocy. Podobnie jak w niedzielę zalane zostało centrum Wieliczki, DK 94 pod wiaduktem kolejowym jak i pobliskie miejscowości. Strażacy mają dużo pracy m.in. w Czarnochowicach, Śledziejowicach, Mietniowie, Zabawie, Kokotowie, Małej Wsi czy Strumianach. W dwóch ostatnich miejscowościach problemem była rzeka Zabawka, która wyszła z koryta. Na wielu drogach nadal zalega m.in. błoto pozostawione przez wodę, ale na chwilę obecną wszystkie ważniejsze trakty są przejezdne.


Strażacy pracują od 1:00 w nocy. Zalane m.in. domy, ulice, piwnice w Wieliczce i okolicy. Zobacz zdjęcia. - zobacz zdjęcia   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...