. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-01-08

Strażacy z PSP Wieliczka skontrolowali wielickie escape roomy. Były uchybienia.Po tragedii jaka kilka dni temu miała miejsce w Koszalinie, gdzie pięć nastolatek na skutek pożaru zginęło w „pokoju zagadek”, rozpoczęto kontrole tego typu obiektów w całej Polsce.


W naszym mieście również znajdują się tego typu atrakcje i dlatego też strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce prowadzili od soboty do dzisiaj, czynności kontrolno-rozpoznawcze w dwóch wielickich obiektach w których znajdują się escape roomy. Jak poinformował nas kpt. Robert Ulman z PSP Wieliczka kontrole wykazały uchybienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej, przy czym te uchybienia w ocenie funkcjonariuszy KP PSP Wieliczka nie kwalifikowały obiektów do wydania decyzji zakazujących eksploatacji pomieszczeń.

Uchybienia te dotyczyły m.in. oznakowania dróg ewakuacyjnych, wyposażenia w gaśnice czy posiadania aktualnych protokołów badań instalacji użytkowych. Jak informuje kpt. Robert Ulman - Większość uchybień została usunięta w trakcie trwania czynności kontrolno-rozpoznawczych. Natomiast osoby odpowiedzialne za prowadzenie escape room-ów zobowiązano do niezwłocznego usunięcia pozostałych nieprawidłowości. Wkrótce strażacy mają powrócić do kontrolowanych lokali, aby sprawdzić czy właściciele wypełnili polecenia strażaków i prowadzone przez nich atrakcje spełniają wymogi bezpieczeństwa.   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego