.
wse

wse


Opublikowano: 2015-06-22

Street art - murale, graffiti, instalacje – wakacyjne warsztaty dla młodzieży!


Jak co roku w pierwszym tygodniu wakacji (29.06 - 3.07) wielicka biblioteka zaprasza na warsztaty młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną! Tym razem zapraszamy na cykl MIASTO – PRZESTRZEŃ – SZTUKA! Będziemy razem tworzyć i zgłębiać tajniki street artu.


Street art lub inaczej sztuka w przestrzeni miejskiej, to gałąź sztuki współczesnej tworzonej przez artystów najczęściej na ulicy tak, aby była widziana i dostępna dla wszystkich. Skąd ta nazwa? Dla odróżnienia artystycznej twórczości od innej „ulicznej działalności”, która bywa przejawem wandalizmu. Street art bez wątpienia sprawia, że rzeczywistość często szarych miast zaczyna żyć i mienić się różnymi kolorami. Sprawia też, że w codziennym pośpiechu ktoś przystanie zdziwiony i na chwilę się uśmiechnie, zostanie wciągnięty w grę, spektakl, zabawę… Dajcie się wciągnąć i Wy!

W programie: warsztaty graffiti, warsztaty tworzenia instalacji, vlepki, happening, wycieczki do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Cricoteki. Uczestnicy poznają historię street artu, różne techniki tworzenia, tricki, a także przygotują własne projekty i zrealizują je pod okiem prowadzących.

Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku (29.06 - 3.07), w godzinach 14:00 – 16:00* w Sali na poddaszu i ogrodzie wielickiej biblioteki.

* w przypadku wyjazdu do muzeów podany czas może się nieco różnić

Dla młodzieży 13+
Udział bezpłatny! /liczba miejsc ograniczona/


Zapisy:
- e-mail: dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu
- tel: 12-278-15-65 wew. 24
- osobiście w Dziale dla Dzieci i Młodzieży wielickiej biblioteki
Prosimy o podanie: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz wieku

Zapraszamy!
[KP]
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce