.
Opublikowano: 2013-03-14

Subaru Poland Rally Team rozpocznie sezon w Wieliczce


Niemal półroczna przerwa pomiędzy sezonami 2012 i 2013 wzmogła apetyty kibiców i zawodników. Co prawda do 41. Rajdu Świdnickiego pozostał jeszcze miesiąc, lecz pierwszych w tym roku emocji dostarczy Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbędzie się w dniach 16 - 17 marca w Wieliczce.

Siódma edycja zawodów, upamiętniających dwóch mistrzów kierownicy, zostanie rozegrana w formacie zbliżonym do ubiegłorocznego. W sobotni wieczór odbędzie się prolog, natomiast w niedzielę załogi będą rywalizować na dobrze znanej trasie, wytyczonej nieopodal zabytkowej kopalni soli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco.

Reprezentanci Subaru Poland Rally Team już po raz kolejny pojawią się na starcie w Wieliczce. W ubiegłym roku Wojtek Chuchała i Kamil Heller stanęli na najniższym stopniu podium i wygrali poprzedzający zawody prolog. I choć także tym razem wynik sportowy nie będzie najważniejszy, to załoga SPRT zapowiada, iż postara się znaleźć kompromis pomiędzy jazdą efektywną i efektowną, zapewniającą wiele emocji licznie zgromadzonym przy trasie Memoriału kibicom.

- Po raz kolejny mamy nadzieję czerpać wiele przyjemności z szybkiej jazdy po malowniczych ulicach Wieliczki. Wraz ze wszystkimi fanami tego sportu co roku staramy się podkreślać, że pamięć o dwóch wielkich kierowcach pozostała w naszych sercach. Pojedziemy pełną torpedą, maksymalnie szybko i efektownie, chcąc dać kibicom jak najwięcej atrakcji. Pozdrawiamy wszystkich członków Zespołu i dziękujemy naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, SJS oraz Sony VAIO - mówił Wojtek Chuchała.

- Bardzo się cieszymy, że po długiej przerwie będziemy mogli wsiąść do naszego STI i powalczyć o ułamki sekund. Trasa Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza jest bardzo krótka, ale nawet te kilka kilometrów dostarcza naprawdę wielkich emocji. Cały czas pamiętamy także o przyświecającej tym zawodom idei i staramy się uczcić pamięć wspaniałych kierowców. Liczymy, że siódma edycja Memoriału będzie dla nas przynajmniej tak udana jak ubiegłoroczna. Do zobaczenia w Wieliczce! - dodał Kamil Heller.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek