.
Opublikowano: 2019-05-10

Sukces MKS KUNG FU z Wieliczki na V Mistrzostwach Europy w MoskwieW dniach 27.04 - 01.05.2019 w Moskwie odbyły się 5 Mistrzostwa Europy Kung Fu (Tradycyjnego Wushu). Trzy wielickie zawodniczki - Aleksandra Dziurdzia, Ewelina Michalczyk i Wiktoria Dębosz, trenujące na co dzień w Młodzieżowym Klubie Sportowym Kung Fu w Wieliczce pod okiem Sifu Tomasza Chabowskiego, zakwalifikowały się do Reprezentacji Polski.


Partnerem Reprezentacji Polski było Miasto i Gmina Wieliczka! Dziękujemy! Podziękowania składamy również Powiatowi Wielickiemu za pomoc w organizacji zadania "Wieliczka na Mistrzostwach Europy Kung Fu"! Trzy nasze zawodniczki wywalczyły aż sześć medali ME! 4 Srebrne i 2 brązowe krążki! W konkurencji form 5 medali oraz w konkurencji walk lekkiego kontaktu, Wiktoria Dębosz wywalczyła brązowy medal!

PEŁNE WYNIKI NASZYCH ZAWODNICZEK:

Formy (Taolu)
Aleksanda Dziurdzia:
2 m-ce Traditional Nanquan Barehand Routines Cailifo Female (Tradycyjne Formy Ręczne Południowe Kobiet - Choy Lee Fut)
Ewelina Michalczyk:
3 m-ce Traditional Nanquan Barehand Female Routines Cailifo (Tradycyjne Formy Ręczne Południowe Kobiet - Choy Lee Fut)
Dziurdzia & Michalczyk:
2 m-ce Traditional Duilian Barehand Female (Tradycyjne Formy Podwójne Kobiet)
Wiktoria Dębosz:
2 m-ce Traditional Nanquan Barehand Routines | Cailifo & Guangdong Female Junior 15-17 (Tradycyjne Formy Ręczne Południowe Choy Lee Fut i Guandong Juniorki 15 - 17 lat)
2 m-ce Other Traditional Long Weapon Female Junior 15-17 (Tradycyjne Formy z Bronią Długą Juniorek 15-17 lat)
3 m-ce Walki Qingda - lekki kontakt - Juniorki 16-17 lat do 52 kg

Rolę Trenera Reprezentacji Polski w Formach Tradycyjnych Stylów Zewnętrznych pełnił Sifu Tomasz Chabowski! Pod jego pieczą cała Reprezentacja zdobyła jeszcze 4 medale. Trzy złote i jeden srebrny!

MKS Kung Fu

 
Sukces MKS KUNG FU z Wieliczki na V Mistrzostwach Europy w Moskwie - zobacz zdjęcia   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią