. carrefour

cotton
Opublikowano: 2018-12-13

Sukces zawodników z Wieliczki i Krakowa na XXII Otwartym Pucharze Polski Wushu



W dniach 1-2 grudnia 2018 roku w hali sportowej 100-lecia Cracovii w Krakowie odbył się XXII Otwarty Puchar Polski Wushu. Reprezentacja MKS Kung Fu oraz Szkoły Sztuk Walki Kung Fu LUNG z Wieliczki i Krakowa licząca 29 osób zdobyła aż 55 medali ( 14 złotych, 17 srebrnych i 24 brązowe )


Podopieczni Sifu Tomasza Chabowskiego, Sighia Sabiny Goraj-Chabowskiej, Sighia Sandry Jędzrejowskiej oraz Sihinga Karola Bromblika po raz kolejny pokazali klasę tym samym udowadniając, że dobre przygotowanie owocuje zwycięstwem. Jak zwykle nie zawiedli walczący w formule Sanda: Kacper Kuć – złoty medal w kategorii juniorów 17-18 lat do 70 kg, Weronika Wojsznis zdobywając złoty medal w kategorii kobiet do 60 kg oraz dodatkowo złoty medal w kategorii kobiet Qingda do 60 kg. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Karol Bromblik brawurowo zdobywając złoty medal w kategorii Sanda do 90 kg. Walka finałowa Karola spotkała się z ogromnymi owacjami publiczności, tym samym Karol zdobył tytuł i Puchar dla najlepszego zawodnika w kategorii Sanda. W kategorii juniorów złota zdobyli również : Wiktoria Dębosz ( multimedalistka zawodów ) i Michał Wrona.

Na słowa uznania zasługuje Kacper Adamczyk debiutujący w kategorii Qingda zdobywając pierwsze miejsce w kategorii 12-13 lat do 38 kg oraz Igor Uszkur również debiutant w kategorii Qingda zdobywca srebrnego medalu w kat. 9-10 lat do 43 kg jak również Maja Kuć walcząca z dużo cięższymi przeciwniczkami – srebrna medalistka w kategorii 9-10 lat do 41 kg.

W konkurencjach form tradycyjnych Taolu bardzo udany występ zaliczyła Wiktoria Dębosz zdobywając aż 8 medali ( 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy )! W kategorii z mieczem startowała wraz z mężczyznami do 39 lat i pewnie zdobyła złoty krążek. Wiktoria jak zwykle pokazała zacięcie i bardzo dobre przygotowanie zdobywając Puchar dla najlepszej zawodniczki Taolu w kategorii juniorek starszych. Na ogromne brawa zasługuje Piotr Uchwat zdobywca 2 złotych krążków w kategorii 40- 60 lat w formach ręcznych i z szablą, a w kategorii z włócznią startując z doświadczonymi zawodnikami zdobywca srebrnego medalu! Duże oklaski należą się Zuzannie Szymczyk ( 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal ) – w kategorii 9 -11 lat – u tej młodej zawodniczki widać duży postęp i zaangażowanie.

Bardzo dobre występy zaliczyli : Magda Skiba ( 7 medali ), Ewelina Michalczyk ( 6 medali ), Tomasz Uchwat ( 5 medali ), Dawid Kowalik ( 5 medali ). Duże brawa należą się również debiutującym nowym zawodniczkom oraz zawodnikom i chociaż nie wszyscy zdobyli medale to pokazali niezwykły hart ducha i odwagę.
Podziękowania należą się również rodzicom dzielnie dopingującym swoim dzieciom, doświadczonym sędziom jak i nowej kadrze sędziowskiej Szkoły z Wieliczki, wszystkim instruktorom i asystentom, którzy pomagali przez wiele godzin swoim podopiecznym.

Wielki brawa dla wszystkich uczniów ze Szkoły Lung z Wieliczki, którzy dzielnie wspierali swoich współćwiczących, tym bardziej, że na zawodach był nieobecny Sifu Tomasz Chabowski, główny instruktor Szkoły, który w tym czasie przebywał na Międzynarodowym Szkoleniu Chan Family Choy Lee Fut Kung Fu i Luohan Qigong w Montrealu ( Kanada ) prowadzonym przez Spadkobiercę systemu Wielkiego Mistrza Chan Yong Fa.

Duże brawa dla całej drużyny!!!

WYNIKI :

Wiktoria Dębosz - 1 miejsce – Walki Qingda juniorek 17 – 18 lat do 50 kg
- 1 miejsce – Formy z włócznią 15 – 17 lat juniorki
- 1 miejsce – Formy z kijem 15 – 17 lat juniorki
- 1 miejsce – Formy z mieczem 15 – 39 lat kobiety i mężczyźni
- 1 miejsce – Formy z szablą 15 – 17 lat juniorki
- 2 miejsce – Formy z bronią krótką różną 15 – 17 lat juniorki
- 2 miejsce – Style południowe 15 – 17 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy podwójne 15 – 17 juniorzy i juniorki
Puchar dla najlepszej zawodniczki Taolu w kategorii juniorki starsze

Piotr Uchwat - 1 miejsce – Formy z szablą 40 – 60 lat kobiety i mężczyźni
- 1 miejsce – Formy ręczne południowe 40 – 60 lat kobiety i mężczyźni
- 2 miejsce – Formy z włócznią 18 – 60 lat kobiety i mężczyźni

Weronika Wojsznis - 1 miejsce – Walki Sanda kobiet do 60 kg
- 1 miejsce – Walki Qingda kobiet do 60 kg

Karol Bromblik - 1 miejsce – Walki Sanda mężczyzn do 90 kg
- 2 miejsce – Formy podwójne 18 – 39 lat kobiety i mężczyźni
Puchar dla najlepszego zawodnika Sanda

Zuzanna Szymczyk - 1 miejsce – Formy z szablą 9 – 11 lat juniorki
- 2 miejsce – Formy z włócznią 9 – 11 lat juniorki i juniorzy
- 3 miejsce – Formy ręczne południowe 9 – 11 lat juniorki

Kacper Kuć - 1 miejsce – Walki Sanda 17 - 18 lat do 70 kg

Kacper Adamczyk - 1 miejsce – Walki Qingda juniorów 12 – 13 lat do 38 kg

Michał Wrona - 1 miejsce – Walki Qingda juniorów 12 – 13 lat do 53 kg

Magda Skiba - 2 miejsce – formy ręczne południowe 12 – 14 lat juniorki
- 2 miejsce – Formy z szablą 12 – 14 lat juniorki
- 2 miejsce – Formy z bronią różną 9 – 14 lat juniorki i juniorzy
- 2 miejsce – Formy z szablą 12 – 14 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy z włócznią 12 – 14 lat juniorki i juniorzy
- 3 miejsce – Formy z bronią krótką różną 12 – 14 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy podwójne 15 – 17 lat juniorzy i juniorki

Dawid Kowalik - 2 miejsce – Formy z włócznią 15 – 17 lat juniorzy
- 2 miejsce – Formy z szablą 15 – 17 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy z kijem 15 – 17 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy z mieczem 15 – 39 lat kobiety i mężczyźni
- 3 miejsce – Formy z bronią krótką różną 15 – 17 lat juniorzy

Ewelina Michalczyk - 2 miejsce – Formy podwójne 18 – 39 lat kobiety i mężczyźni
- 3 miejsce – Formy z włócznią 15 – 17 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy ręczne południowe 15 – 17 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy z szablą 15 – 17 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy z bronią krótką różną 15 – 17 lat juniorki
- 3 miejsce – Formy z kijem 15 – 17 lat juniorki


Igor Uszkur - 2 miejsce – Walki Qingda juniorów 9 – 10 lat do 43 kg - 3 miejsce – Formy z szablą 9 – 11 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy z włócznią 9 – 11 lat juniorzy

Filip Parafiński - 2 miejsce – Formy z szablą 12 – 14 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy ręczne południowe 12 – 14 lat juniorzy

Aleksandra Dziurdzia - 2 miejsce – Formy z szablą kobiet

Tomasz Uszkur - 2 miejsce – Formy z szablą do 9 lat juniorzy

Tomasz Uchwat - 3 miejsce – Formy z włócznią 15 – 17 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy z szablą 15 – 17 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy z kijem 15 – 17 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy ręczne południowe 15 – 17 lat juniorzy
- 3 miejsce – Formy z bronią długą różną 15 – 17 lat juniorzy

Maja Kuć - 2 miejsce – Walki Qingda dziewcząt 9 -10 lat do 41 kg

Bartosz Uchwat - 3 miejsce – Formy z szablą 12 – 14 lat juniorzy

Kamil Bałaban - 3 miejsce – Walki Qingda 17 - 18 lat do 70 kg

Magdalena Bartula - 3 miejsce – Formy ręczne południowe 12 – 14 lat juniorki
MKS Kung Fu


Sukces zawodników z Wieliczki i Krakowa na XXII Otwartym Pucharze Polski Wushu - zobacz zdjęcia



   





Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego