.

partnerrtv

intermarche


Opublikowano: 2017-11-30

Sypnęło śniegiem w WieliczceDziś pojawił się w Wieliczce pierwszy śnieg w tym sezonie. Rano, za oknem było już biało, a z każdą kolejną godziną śniegu tylko przybywało.


Obecnie w centrum Wieliczki, przynajmniej te główne ulice nie wyglądają źle, przeważnie są czarne. Nieco inaczej wygląda sytuacja na tych mniejszych ulicach gdzie można spotkać spore ilości błota pośniegowego. Nieco gorzej wyglądają chodniki czy to te na osiedlach czy wzdłuż głównych ulic, np. Piłsudskiego, gdzie jest ślisko i zalega tam sporo błota i śniegu. Jak piszą mieszkańcy, rano sytuacja wyglądała gorzej np. na zjeździe z Chorągwicy do Tomaszkowic, gdzie auta miały problemy z jazdą pod górę.

 
Sypnęło śniegiem w Wieliczce - zobacz zdjęcia
   
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych  
Data: 25.II - 04.II 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosta Wielicki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in. koncert zespołu "FORTECA" czy Rodzinny Bieg Pamięci "Tropem Wilczym". Szczegóły obchodów znajdują się na plakacie poniżej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”