.
Opublikowano: 2014-11-04

Szkoła Podstawowa nr 4 jako Odblaskowa Szkoła


W związku z udziałem naszej szkoły w Małopolskim Konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”, w październiku odbyło się wiele akcji oraz konkursów, związanych z promowaniem bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem noszenia przez uczniów odblasków.

Akcja rozpoczęła się cyklem spotkań wszystkich klas pierwszych ze Strażnikami Miejskimi, którzy wręczyli uczniom kamizelki odblaskowe, przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących pełnionych przez nich funkcji.

Nauczyciele wszystkich klas pierwszych zorganizowali również lekcję dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach oraz noszenia elementów odblaskowych, a gośćmi uczestniczącymi w zajęciach byli rodzice uczniów. Podczas wspólnie wykonywanych eksperymentów oraz własnoręcznego projektowania odblasków, uczestnicy zajęć mogli się przekonać jak istotne dla bezpieczeństwa, zarówno dzieci jak i dorosłych, jest stałe noszenie odblasków.

Kolejnym etapem promowania bezpieczeństwa był konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczna Droga do Szkoły”, w którym udział wzięło blisko pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły. Uroczyste wręczenia nagród za najlepsze prace, ale również samo uczestnictwo w konkursie, nastąpiło podczas „Pokazu Mody Odblaskowej” czyli wielkiej gali strojów odblaskowych, zaprojektowanych przez uczniów i ich rodziców. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-3 walcząc o najlepszą ocenę jury, które przyznawało punkty za kreatywność podczas wykonywania stroju, jego widoczność oraz prezentację, uwzględniającą zasady poruszania się po drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Uczestnikom konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody – światełka rowerowe, świecące breloczki oraz inne odblaskowe przedmioty zwiększające ich bezpieczeństwo na drogach.

Agata Ślusarek

Szkoła Podstawowa nr 4 jako Odblaskowa Szkoła - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów