.
Opublikowano: 0012-07-05

Tajemnice małopolskich klasztorów


W miesiącu lipcu i sierpniu Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza uczestników Poniedziałkowego Klubu Seniora na cykl letnich wykładów pt. „Tajemnice małopolskich klasztorów”. Zapraszamy w każdy poniedziałek na godzinę 16: 00 do CER Solne Miasto w Wieliczce lub na wycieczkę.

Letnie spotkania z cyklu „Tajemnice małopolskich klasztorów” w dniu 25 czerwca otwarło zwiedzanie zespołu kościelno-klasztornego oo. Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce. Uczestnicy zwiedzili kościół, Kaplicę Porcjunkulę oraz klasztorny ogród, a także miejsca niedostępne na co dzień - celę brata Alojzego Kosiby. Poniedziałkowe spotkania dla seniorów organizowane już od roku przez wielicką bibliotekę cieszą się nieustającym zainteresowaniem i wielką popularnością. Realizowane są w ramach współpracy CER Solne Miasto, Burmistrza Wieliczki oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tego lata seniorzy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać historię i regułę klasztorów, pracę duchową braci i sióstr oraz zabytki sztuki sakralnej. O swoich zakonach opowiedzą Michalici, Franciszkanie, Albertyni, Dominikanie, Salezjanie oraz Urszulanki.

A już 9 lipca o godz. 15:00 i 16.30 zapraszamy do zwiedzenia Archiwum Karmelitów przy ul. Karmelickiej 19 w Krakowie. Na godzinę 15.00 trwają jeszcze zapisy w bibliotece. Zapraszamy!

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów