.
Opublikowano: 0012-07-05

Tajemnice małopolskich klasztorów


W miesiącu lipcu i sierpniu Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza uczestników Poniedziałkowego Klubu Seniora na cykl letnich wykładów pt. „Tajemnice małopolskich klasztorów”. Zapraszamy w każdy poniedziałek na godzinę 16: 00 do CER Solne Miasto w Wieliczce lub na wycieczkę.

Letnie spotkania z cyklu „Tajemnice małopolskich klasztorów” w dniu 25 czerwca otwarło zwiedzanie zespołu kościelno-klasztornego oo. Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce. Uczestnicy zwiedzili kościół, Kaplicę Porcjunkulę oraz klasztorny ogród, a także miejsca niedostępne na co dzień - celę brata Alojzego Kosiby. Poniedziałkowe spotkania dla seniorów organizowane już od roku przez wielicką bibliotekę cieszą się nieustającym zainteresowaniem i wielką popularnością. Realizowane są w ramach współpracy CER Solne Miasto, Burmistrza Wieliczki oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tego lata seniorzy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać historię i regułę klasztorów, pracę duchową braci i sióstr oraz zabytki sztuki sakralnej. O swoich zakonach opowiedzą Michalici, Franciszkanie, Albertyni, Dominikanie, Salezjanie oraz Urszulanki.

A już 9 lipca o godz. 15:00 i 16.30 zapraszamy do zwiedzenia Archiwum Karmelitów przy ul. Karmelickiej 19 w Krakowie. Na godzinę 15.00 trwają jeszcze zapisy w bibliotece. Zapraszamy!

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych