.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-08-07

TdP przy szybie DaniłowiczaKopalnia Soli „Wieliczka” po raz kolejny znalazła się na szlaku Tour de Pologne. 7 sierpnia sprzed szybu Mikołaja Daniłowicza kolarze wystartowali na trasę V etapu tegorocznych zmagań.


W wielickiej kopalni gościmy rocznie ponad 1,8 mln turystów, ale też współorganizujemy takie wydarzenia jak Tour de Pologne. Ten wyścig to fenomen, który nas łączy, jednoczy. Cieszę się, że już od 22 lat możemy być z wami - powiedział Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.

Na scenie przy szybie Daniłowicza nie mogło zabraknąć człowieka, dzięki któremu TdP stał się wydarzeniem na poziomie światowym, czyli Czesława Langa: - Dziękuję, że jesteście. Dziękuję, że jest z nami Kopalnia Soli „Wieliczka” – mówił Dyrektor Generalny Tour de Pologne. – Życie pisze różne scenariusze, ale jesteśmy silni, mocni razem i Tour de Pologne jedzie dalej.

Czesław Lang i Damian Konieczny wspólnie rozpoczęli V etap 76. Tour de Pologne.

Wielicka kopalnia nie pierwszy raz gości u siebie TdP. Bywała już m.in. gospodarzem startów honorowych oraz uroczystych gal finałowych, a do rąk zwycięzców trafiały solne puchary – dzieło utalentowanych górników-rzeźbiarzy.

- Tour de Pologne i Kopalnia Soli „Wieliczka” to na wskroś polskie marki, które od lat łączą swoje siły i wspólnie promują nasz kraj przez sport, patriotyzm i historię. Kopalnia i Tour idealnie do siebie pasują, są bowiem efektem ciężkiej pracy oraz powodem do narodowej dumy – podkreślił Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Zgodnie z Tourową tradycją przy linii startu wyrosło pełne atrakcji miasteczko. Na wieliczan czekały liczne niespodzianki od organizatorów wyścigu, a także od kopalni. Zagrała Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka”. W tym roku przy szybie Daniłowicza zawodnikom i kibicom towarzyszyły zaduma i pamięć o tragicznie zmarłym Bjorgu Lambrechcie, który nigdy już do mety nie dojedzie.


TdP przy szybie Daniłowicza - zobacz zdjęcia   Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem