.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-08-07

Tour de Pologne, etap 5 Kopalnia Soli "Wieliczka" - Bielsko-Biała154 kilometry mają do pokonania kolarze na piątym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli "Wieliczka" do Bielska-Białej. Grupa Lotto Soudal zdecydowała, iż jej kolarze wystartują w piątym etapie wyścigu.


Piąty etap rozpoczął się o godzinie 12:45 w Kopalni Soli "Wieliczka". Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON drugiej kategorii - Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii - Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO - w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda. Na mecie w al. Armii Krajowej powinni pojawić się ok. 16:30.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR startuje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), który jest także liderem klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS. Na czele klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON oraz Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO jest Charles Planet (Team Novo Nordisk). W klasyfikacji Najlepszy Polak LOTOS prowadzi Paweł Franczak z Reprezentacji Polski, a najlepszą drużyną jest Bora-Hansgrohe.   

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem