. carrefour


Opublikowano: 2019-02-27

Trasa Górnicza za pół cenyWielkimi krokami zbliża się „Weekend za pół ceny”. Od 15 do 17 marca Trasę Górniczą w Kopalni Soli „Wieliczka” będzie można zwiedzić za pół ceny. Promocyjne bilety w sprzedaży pojawią się już 28 lutego. Tańsze wejściówki można kupić on-line (www.ebilety.kopalnia.pl), w przedsprzedaży w krakowskim Biurze Sprzedaży (ul. Wiślna 12 a) lub w kasie na miejscu (nadszybie szybu Regis).


Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Polacy przyznają, że na „Weekend za pół ceny” czekają nie tylko ze względu na promocyjne bilety do najciekawszych turystycznych atrakcji naszego kraju, ale też dlatego, że akcja mobilizuje ich do spędzania czasu z rodziną. W marcu już szósty raz nadarzy się okazja, by zobaczyć więcej Polski i to w naprawdę dobrej cenie. Kolejna odsłona akcji w październiku.

W Kopalni Soli „Wieliczka” za połowę ceny będzie można zwiedził Trasę Górniczą. Ten szlak to jedyna w swym rodzaju podróż w czasie i przestrzeni. Przenosi uczestników podziemnej wyprawy do minionych stuleci, ukazuje techniki wydobycia i pracę górnika w różnych epokach historycznych. Trasa Górnicza pozwala stanąć twarzą w twarz z potężną naturą oraz niełatwym górniczym zawodem.

Zjazd do kopalni to dosłownie wyprawa do innego świata. Codzienność zostaje na powierzchni, zastąpiona przez wyzwania, jakie śmiałkom rzucają zabytkowe podziemia. Przygoda zaczyna się w XIV-wiecznym szybie Regis. Boczaniec, Fortymbark, Lipowiec, Gospoda, Tanecznica, Rzepki… - każda kolejna komora prowadzi śleprów coraz głębiej w kopalniane tajemnice. Trasa Górnicza to niezapomniana przygoda, to również wspaniała zabawa. Zwiedzający staje się śleprem czyli początkującym górnikiem. Wyposażony w lampę, kask oraz pochłaniacz, zbiera wiedzę i doświadczenie pod okiem doświadczonego górnika przodowego. Przewodnik nie oszczędza swych podopiecznych, lecz przydziela im do wykonania górnicze zadania.

Zasady zwiedzania Trasy Górniczej, a także szczegółowe informacje o akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl.

Natomiast na naszej stronie w dziale TV można znaleźć film przedstawiający Trasę Górniczą okiem Młodego Górnika, zapraszamy do oglądnięcia - kliknij tutaj.


Trasa Górnicza za pół ceny - zobacz zdjęcia   9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...