. majowapark

Opublikowano: 2019-02-27

Trasa Górnicza za pół cenyWielkimi krokami zbliża się „Weekend za pół ceny”. Od 15 do 17 marca Trasę Górniczą w Kopalni Soli „Wieliczka” będzie można zwiedzić za pół ceny. Promocyjne bilety w sprzedaży pojawią się już 28 lutego. Tańsze wejściówki można kupić on-line (www.ebilety.kopalnia.pl), w przedsprzedaży w krakowskim Biurze Sprzedaży (ul. Wiślna 12 a) lub w kasie na miejscu (nadszybie szybu Regis).


Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Polacy przyznają, że na „Weekend za pół ceny” czekają nie tylko ze względu na promocyjne bilety do najciekawszych turystycznych atrakcji naszego kraju, ale też dlatego, że akcja mobilizuje ich do spędzania czasu z rodziną. W marcu już szósty raz nadarzy się okazja, by zobaczyć więcej Polski i to w naprawdę dobrej cenie. Kolejna odsłona akcji w październiku.

W Kopalni Soli „Wieliczka” za połowę ceny będzie można zwiedził Trasę Górniczą. Ten szlak to jedyna w swym rodzaju podróż w czasie i przestrzeni. Przenosi uczestników podziemnej wyprawy do minionych stuleci, ukazuje techniki wydobycia i pracę górnika w różnych epokach historycznych. Trasa Górnicza pozwala stanąć twarzą w twarz z potężną naturą oraz niełatwym górniczym zawodem.

Zjazd do kopalni to dosłownie wyprawa do innego świata. Codzienność zostaje na powierzchni, zastąpiona przez wyzwania, jakie śmiałkom rzucają zabytkowe podziemia. Przygoda zaczyna się w XIV-wiecznym szybie Regis. Boczaniec, Fortymbark, Lipowiec, Gospoda, Tanecznica, Rzepki… - każda kolejna komora prowadzi śleprów coraz głębiej w kopalniane tajemnice. Trasa Górnicza to niezapomniana przygoda, to również wspaniała zabawa. Zwiedzający staje się śleprem czyli początkującym górnikiem. Wyposażony w lampę, kask oraz pochłaniacz, zbiera wiedzę i doświadczenie pod okiem doświadczonego górnika przodowego. Przewodnik nie oszczędza swych podopiecznych, lecz przydziela im do wykonania górnicze zadania.

Zasady zwiedzania Trasy Górniczej, a także szczegółowe informacje o akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl.

Natomiast na naszej stronie w dziale TV można znaleźć film przedstawiający Trasę Górniczą okiem Młodego Górnika, zapraszamy do oglądnięcia - kliknij tutaj.


Trasa Górnicza za pół ceny - zobacz zdjęcia   Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.