.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2012-10-19

Trener Włochów Cesare Prandelli wspomina pobyt w Polsce


Cesare Prandelli trener włoskiej reprezentacji piłkarskiej po raz kolejny odwiedził Polskę, tym razem z okazji konferencji dla trenerów. Podczas pobytu w naszym kraju udzielił wywiadu dla Przeglądu Sportowego, w którym m.in. wypowiada się na temat niesamowitej atmosfery, jakiej tutaj doświadczył od pierwszego dnia zgrupowania w Polsce podczas Euro 2012.

Na jedno z wielu pytań Przeglądu Sportowego trener Cesare Prandelli odpowiedział, że już od pierwszego dnia pobytu Włochów w naszym kraju zostali oni bardzo miło przywitani i odczuli spore zainteresowanie. Włoska kadra była zaskoczona i zachwycona tym jak ich ugościliśmy. Prandelli powiedział, że to było coś wspaniałego. Zapamiętał też świecenie pochodni czy odpalanie sztucznych ogni. Wspomniał również, że kibice byli zawsze obecni czy to w dzień, gdy Azzurri wyjeżdżali na mecze czy też w środku nocy, gdy powracali do swojej bazy w Krakowie.

No właśnie… „ do bazy w Krakowie”, szkoda, że z jego ust nie padła nazwa Wieliczka, to przecież właśnie w Wieliczce zarówno kibice jak i mieszkańcy tak serdecznie przyjęli włoską reprezentację i to właśnie w Wieliczce w środku nocy gdy ulicą Dembowskiego jechał autobus z piłkarzami Prandelli’ego prosto z lotniska świecono pochodnie, wiwatowano i odpalano sztuczne ognie. No ale cóż nie bądźmy drobiazgowi, najważniejsze, że jednak trener i piłkarze zapamiętali tę wspaniała atmosferę jaka panowała w ich Centrum Pobytowym jakim była Wieliczka przez cały czas trwania Euro 2012.Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek