.


wse

Opublikowano: 2019-04-16

Trwa budowa wiaduktu przy wjeździe do Wieliczki. Utrudnienia potrwają do 19 sierpnia.W Wieliczce przy ulicy Krakowskiej trwa budowa wielickiej galerii, a wkrótce rozpocznie się w tym miejscu budowa drugiego centrum handlowego. W związku z powyższymi inwestycjami trwa przebudowa układu komunikacyjnego w tym miejscu wraz z budową wiaduktu.


Jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie - w związku z budową wiaduktu w Wieliczce w ramach budowy drogowego układu komunikacyjnego polegającego na: budowie dróg publicznych kategorii gminnej, klasy lokalnej wraz z wiaduktem nad drogą krajową DK94, rozbudową fragmentu DK94 oraz przebudowie kolidującego uzbrojenia sieci: elektrycznych, teletechnicznych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rejonie ul. Krakowskiej (DK94) nastąpiła zmiana organizacji ruchu od wczoraj (15 kwietnia br.)

Zgodnie z projektem organizacji ruchu w etapie I - na jezdni prawa w kierunku Tarnowa zamknięty zostanie pas włączania ze stacji paliw, pas prawy i pas lewy. Ruch odbywał się będzie pasem do skrętu w lewo, z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Przewiduje się przywrócenie stałej organizacji ruchu 19.08.2019 roku.

Inwestycja jest realizowana na podstawie porozumienia z dniu 22.02.2019 r. pomiędzy GDDKIA (zarządcą drogi krajowej) a Gminą Wieliczka, która jest inwestorem.

Na naszej stronie można znaleźć więcej informacji oraz wizualizacje powstającej w Wieliczce Galerii oraz Centrum Handlowego ATUT.

- Dowiedz się więcej o GALERII WIELICZKA
- Dowiedz się więcej o CENTRUM HANDLOWYM ATUT   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli