. carrefour


Opublikowano: 2019-04-16

Trwa budowa wiaduktu przy wjeździe do Wieliczki. Utrudnienia potrwają do 19 sierpnia.W Wieliczce przy ulicy Krakowskiej trwa budowa wielickiej galerii, a wkrótce rozpocznie się w tym miejscu budowa drugiego centrum handlowego. W związku z powyższymi inwestycjami trwa przebudowa układu komunikacyjnego w tym miejscu wraz z budową wiaduktu.


Jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie - w związku z budową wiaduktu w Wieliczce w ramach budowy drogowego układu komunikacyjnego polegającego na: budowie dróg publicznych kategorii gminnej, klasy lokalnej wraz z wiaduktem nad drogą krajową DK94, rozbudową fragmentu DK94 oraz przebudowie kolidującego uzbrojenia sieci: elektrycznych, teletechnicznych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rejonie ul. Krakowskiej (DK94) nastąpiła zmiana organizacji ruchu od wczoraj (15 kwietnia br.)

Zgodnie z projektem organizacji ruchu w etapie I - na jezdni prawa w kierunku Tarnowa zamknięty zostanie pas włączania ze stacji paliw, pas prawy i pas lewy. Ruch odbywał się będzie pasem do skrętu w lewo, z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Przewiduje się przywrócenie stałej organizacji ruchu 19.08.2019 roku.

Inwestycja jest realizowana na podstawie porozumienia z dniu 22.02.2019 r. pomiędzy GDDKIA (zarządcą drogi krajowej) a Gminą Wieliczka, która jest inwestorem.

Na naszej stronie można znaleźć więcej informacji oraz wizualizacje powstającej w Wieliczce Galerii oraz Centrum Handlowego ATUT.

- Dowiedz się więcej o GALERII WIELICZKA
- Dowiedz się więcej o CENTRUM HANDLOWYM ATUT   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych