. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-04-16

Trwa budowa wiaduktu przy wjeździe do Wieliczki. Utrudnienia potrwają do 19 sierpnia.W Wieliczce przy ulicy Krakowskiej trwa budowa wielickiej galerii, a wkrótce rozpocznie się w tym miejscu budowa drugiego centrum handlowego. W związku z powyższymi inwestycjami trwa przebudowa układu komunikacyjnego w tym miejscu wraz z budową wiaduktu.


Jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie - w związku z budową wiaduktu w Wieliczce w ramach budowy drogowego układu komunikacyjnego polegającego na: budowie dróg publicznych kategorii gminnej, klasy lokalnej wraz z wiaduktem nad drogą krajową DK94, rozbudową fragmentu DK94 oraz przebudowie kolidującego uzbrojenia sieci: elektrycznych, teletechnicznych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rejonie ul. Krakowskiej (DK94) nastąpiła zmiana organizacji ruchu od wczoraj (15 kwietnia br.)

Zgodnie z projektem organizacji ruchu w etapie I - na jezdni prawa w kierunku Tarnowa zamknięty zostanie pas włączania ze stacji paliw, pas prawy i pas lewy. Ruch odbywał się będzie pasem do skrętu w lewo, z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Przewiduje się przywrócenie stałej organizacji ruchu 19.08.2019 roku.

Inwestycja jest realizowana na podstawie porozumienia z dniu 22.02.2019 r. pomiędzy GDDKIA (zarządcą drogi krajowej) a Gminą Wieliczka, która jest inwestorem.

Na naszej stronie można znaleźć więcej informacji oraz wizualizacje powstającej w Wieliczce Galerii oraz Centrum Handlowego ATUT.

- Dowiedz się więcej o GALERII WIELICZKA
- Dowiedz się więcej o CENTRUM HANDLOWYM ATUT   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego