.
wse

wse


Opublikowano: 2016-12-15

Turniej Mikołajkowy Freyus CUP 2016 w wielickim gimnazjum. Zobacz film.05.12.2016 r. w hali wielickiego Gimnazjum odbył się Mikołajkowy Turniej „Freyus Cup”, którego pomysłodawcą i zarazem głównym sponsorem był Grzegorz Frey. Zawody miały charakter zabawowy i świąteczny, a sam wynik był sprawą drugorzędną.


W zawodach wystartowało 91 siatkarek (30 zespołów) na co dzień uczęszczających na zajęcia organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, reprezentujących barwy Klubu MKS MOS Wieliczka. Drużyny wyłonione w drodze losowania rozegrały ponad 70 pojedynków w kategorii trójek siatkarskich. W składach drużyn wystąpiły dziewczęta z różnych roczników i grup treningowych. Dzięki temu zawodniczki miały okazję lepiej się poznać i bardziej zintegrować. Po emocjonujących i pełnych ekspresji rozgrywkach, wyłoniona została najlepsza trójka. Zwyciężyła drużyna ”Zwierzaków” w składzie: Marcelina Ciastoń, Martyna Lewińska, Emilia Ptak, drugie miejsce zajęła drużyna „Świderków”: Magdalena Hartabus, Małgorzata Pieczko, Izabela Janiak, trzecie „Myślące”: Julia Moneta, Gabriela Niedbała, Natalia Pajdak”. Turniej obfitował w wiele prezentów mikołajkowych, wszystkie dzieci otrzymały od Św. Mikołaja pamiątkowe koszulki, kolorowe świąteczne pierniczki, inne słodkie upominki, a także klubowe kalendarze na zbliżający się Nowy Rok. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe medale.

Dodatkową atrakcją dla uczestniczek turnieju był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu dzieci ze Szkoły Thomas Dance. Młodzi adepci sztuki tańca wprowadzili uczestników turnieju w klimaty latynoskie, pięknym wykonaniem układów tanecznych spowodowali, że po chwili wszyscy tańczyli razem z nimi w rytm muzyki, dobrze się przy tym bawiąc. Jednym słowem Mikołajkowy Turniej „Freyus Cup” przyniósł wiele uśmiechu, radości i dobrej zabawy dzieciom i młodzieży, dla której siatkówka jest wielką pasją i spełnieniem.

Relację filmową z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

MOS Wieliczka   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek