.
Opublikowano: 2016-12-15

Turniej Mikołajkowy Freyus CUP 2016 w wielickim gimnazjum. Zobacz film.05.12.2016 r. w hali wielickiego Gimnazjum odbył się Mikołajkowy Turniej „Freyus Cup”, którego pomysłodawcą i zarazem głównym sponsorem był Grzegorz Frey. Zawody miały charakter zabawowy i świąteczny, a sam wynik był sprawą drugorzędną.


W zawodach wystartowało 91 siatkarek (30 zespołów) na co dzień uczęszczających na zajęcia organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, reprezentujących barwy Klubu MKS MOS Wieliczka. Drużyny wyłonione w drodze losowania rozegrały ponad 70 pojedynków w kategorii trójek siatkarskich. W składach drużyn wystąpiły dziewczęta z różnych roczników i grup treningowych. Dzięki temu zawodniczki miały okazję lepiej się poznać i bardziej zintegrować. Po emocjonujących i pełnych ekspresji rozgrywkach, wyłoniona została najlepsza trójka. Zwyciężyła drużyna ”Zwierzaków” w składzie: Marcelina Ciastoń, Martyna Lewińska, Emilia Ptak, drugie miejsce zajęła drużyna „Świderków”: Magdalena Hartabus, Małgorzata Pieczko, Izabela Janiak, trzecie „Myślące”: Julia Moneta, Gabriela Niedbała, Natalia Pajdak”. Turniej obfitował w wiele prezentów mikołajkowych, wszystkie dzieci otrzymały od Św. Mikołaja pamiątkowe koszulki, kolorowe świąteczne pierniczki, inne słodkie upominki, a także klubowe kalendarze na zbliżający się Nowy Rok. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe medale.

Dodatkową atrakcją dla uczestniczek turnieju był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu dzieci ze Szkoły Thomas Dance. Młodzi adepci sztuki tańca wprowadzili uczestników turnieju w klimaty latynoskie, pięknym wykonaniem układów tanecznych spowodowali, że po chwili wszyscy tańczyli razem z nimi w rytm muzyki, dobrze się przy tym bawiąc. Jednym słowem Mikołajkowy Turniej „Freyus Cup” przyniósł wiele uśmiechu, radości i dobrej zabawy dzieciom i młodzieży, dla której siatkówka jest wielką pasją i spełnieniem.

Relację filmową z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

MOS Wieliczka   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych