. majowapark

Opublikowano: 2019-01-31

Turystyczny hit



W minionym roku wielicką kopalnię zwiedził blisko 1 mln 750 tys. turystów z ponad 170 krajów świata. Niesłabnące zainteresowanie podziemnym zabytkiem cieszy, bo oznacza promocję górniczego dziedzictwa Wieliczki i Polski nawet w tak odległych zakątkach Ziemi jak Mauretania czy Vanuatu.


Milion gości w roku 2018 to obcokrajowcy. Najliczniej podziemną Wieliczkę odwiedzili Brytyjczycy (120,5 tys. osób), Niemcy(83,5 tys.), Hiszpanie (82,3 tys.), a także Włosi, Francuzi i Amerykanie. W pierwszej 20-tce znaleźli się również Koreańczycy (13. miejsce) i Chińczycy (17. miejsce).

Dużą popularnością cieszyła się również tężnia solankowa. Wybrało się do niej w ubiegłym roku 195 tys. osób. Z kolei blisko 4 tys. kuracjuszy skorzystało z walorów podziemnego mikroklimatu. Połowę z nich stanowili obcokrajowcy, którzy przyjechali do wielickiego uzdrowiska m.in. z Ukrainy, Rosji, Niemiec, Kanady, Izraela, Gruzji.


Turystyczny hit - zobacz zdjęcia



   







Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.