.
dacia
Opublikowano: 2017-08-08

Uciekł z budynku prokuratury w Wieliczce. Poszukiwania trwają.Wczoraj pistaliśmy o policji, która dosłownie obstawiła Wieliczkę. Co chwilę było słychać policyjne sygnały, a zarówno w centrum miasta jak i na drogach wyjazdowych znajdowały się posterunki blokadowe.


Wiemy już dlaczego wczoraj w Wieliczce było tak dużo policji. Jak poinformowała serwis WieliczkaCity.pl asp. Magdalena Chwastek z wielickiej komendy, trwają poszukiwania 31-letniego mężczyzny, który wczoraj uciekł z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce znajdującej przy ulicy Tomasza Żywca. Mężczyzna, który zbiegł z budynku prokuratury jest mieszkańcem naszego powiatu i był zatrzymany w związku z włamaniami do mieszkań. Mimo wczorajszych czynności policji jak m.in. ustawienie posterunków blokadowych, działania plutonu alarmowego oraz wezwania psa tropiącego nie udało się odnaleźć zbiega. Poszukiwania mężczyzny trwają nadal.


   
Popołudnie ze Straussem 2017  
Data: 30 lipca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na cykl czterech koncertów „Popołudnie ze Straussem” na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce i w Muzeum w kopalni soli. Koncerty, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentują także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w.
Popołudnie ze Straussem 2017
Rocznica ŚDM 2016  
Data: 29 - 30 lipca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Campus Misericordiae Wieliczka – Brzegi - historia tego miejsca rozpoczęła się rok temu pod koniec lipca, kiedy to Papież Franciszek w tym miejscu spotkał się z młodzieżą całego świata.
Rocznica ŚDM 2016