.


Opublikowano: 2019-10-15

Ukradli samochód. Po niespełna godzinie od zgłoszenia kradzieży, jeden ze złodziei był już w rękach policji.W piątek 11 października w godzinach popołudniowych do niepołomickiej policji wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki Niepołomic dotyczące kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf.


Kobieta zgłosiła kradzież samochodu, który pożyczyła od swojego znajomego. Jak wynikało z jej relacji skradziony samochód dzień wcześniej zaparkowała na parkingu przy jeden z ulic w Niepołomicach pozostawiając prawdopodobnie kluczyki w drzwiach.

Tuż po zgłoszeniu kryminalni z Niepołomic m.in. dzięki analizie miejskiego monitoringu wytypowali kilka osób, które przebywały w rejonie parkingu. Wśród tych osób było dwóch mężczyzn znanych już wcześniej policjantom. Jak się okazało założenia były słuszne, jeszcze tego samego nich jeden z nich – 22-latek trafił w ręce policji, jego kompan, 42-latek został zatrzymany na drugi dzień kiedy próbował się ukryć wyjeżdżając do sąsiedniego województwa. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który złodzieje ukryli na terenie sąsiedniego powiatu. Zatrzymani byli zaskoczeni szybkością działania policjantów. 22 latka policja zatrzymała już po niespełna godzinie od zgłoszenia kradzieży przez kobietę. Samochód wrócił do prawowitego właściciela, a o losach złodziei zadecyduje w najbliższym czasie Sąd.
   

Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko  
Data: 24 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert galowy z okazji 25-lecia Dziewczęcego Chóru „Ziarenko”, który odbędzie się 24 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce (zjazd od godziny 17.45).
Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce  
Data: 17 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce