.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2014-12-19

Ukradli słupki ogrodzeniowe należące do gminy Kłaj


W poniedziałek /15.12.14r./ tuż przed południem dyżurny niepołomickiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na terenie ogródków działkowych w Łysokaniach zdemontowane zostało ogrodzenie stanowiące własność Urzędu Gminy w Kłaju.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Skradzionych zostało 31 słupków ogrodzeniowych o wartości co najmniej 700 zł. Policjanci w godzinach wieczornych jeszcze tego samego dnia zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 33 i 46 lat. Na terenie skupu złomu w jednej z pobliskich miejscowości policjanci odnaleźli skradzione słupki. Na podstawie analizy zgłoszonych przestępstw oraz posiadanych informacji młodszemu z zatrzymanych udowodniono również popełnienie kradzieży elektronarzędzi o wartości 1310zł z altany na terenie Łysokań oraz włamanie do sklepu, do których doszło na przełomie marca i kwietnia br. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstw i skorzystali z prawa dobrowolnego poddania się karze. Odzyskane słupki zostaną zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Tego samego dnia niepołomiccy policjanci zatrzymali także sprawcę włamania do domu, do którego doszło 28 listopada br. 30-latek ukradł wtedy 600zł. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek